Bieg Piastów będzie w innym terminie?

Bieg Piastów chciałby od sezonu 2013/2014 dołączyć do prestiżowego FIS Marathon Cup. Może to oznaczać konieczność zmiany jego terminu.

Od 14 do 17 czerwca w estońskim Tartu odbywał się coroczny kongres Worldloppet. Zdecydował on przede wszystkim o włączeniu do cyklu rosyjskiego Demino Ski Maratonu. Nie próżnowali jednak także przedstawiciele Biegu Piastów, którzy wyrazili zainteresowanie włączeniem głównego biegu do cyklu FIS Marathon Cup od sezonu 2013/2014.

FIS Marathon Cup to seria biegów długodystansowych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Startujący w niej zawodnicy zdobywają punkty do klasyfikacji generalnej (oczywiście ci najlepsi) i nagrody pieniężne. W ubiegłym sezonie najlepszy okazał się Czech Stanislav Rezac. W czołówce znaleźli się też m.in. bracia Auklandowie czy czeski mistrz świata z 2003 r. w biegu na 50 km Martin Koukal.

W kolejnym roku w kalendarzu FIS Marathon Cup znalazło się 9 imprez, z czego 8 to biegi Worldloppet. W porównaniu z zeszłym sezonem wypadły z niego Bieg Wazów i norweski Birkebainerrennet. I właśnie to może przed Biegiem Piastów otworzyć szansę na to, by na początku marca do Jakuszyc przyjechali solidni długodystansowcy. Czy ci najlepsi? Niestety, raczej wątpliwe, bo w tym samym terminie odbywa się wspomniany Bieg Wazów. Chyba że… chyba że zmieni się termin Biegu Piastów, co – jak wskazano we wnioskach ze spotkania w Tartu – będzie dyskutowane.

Do FIS Marathon Cup chciałyby wejść także australijski Kangaroo Hoppet, nowozelandzki Merino Muster i kanadyjski Gatineau Loppet.

3 komentarz do “Bieg Piastów będzie w innym terminie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *