Bauer trenerem kadry? Sam zainteresowany nie potwierdza

Lukas Bauer

Czech Lukas Bauer jest już prawie trenerem kadry biegaczy – ogłosił PZN. Sam Czech jest bardziej powściagliwy.

O tym, że utytułowany zawodnik, a ostatnio trener i menedżer eDsystem Bauer Teamu, występującego w cyklu Visma Ski Classics, może zaopiekować się naszą kadra seniorów, jako pierwszy już ponad dwa tygodnie temu napisał portal sportsinwinter.pl. Później sprawa przycichła, ale sezon właśnie się skończył (Bauer został wybrany menedżerem roku w gronie teamów zawowodowych w Ski Classics), a Czech przyjechał z Finlandii, by spotkać się z włodarzami Polskiego Związku Narciarskiego.

Czech jest już prawie trenerem kadry, do ustalenia pozostały tak naprawdę szczegóły. Najważniejsze porozumienie, mam tu na myśli finanse, zostało osiągniete – powiedział Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN, w rozmowie z portalem skipol.pl.

Sam zainteresowany wypowiada się bardziej powściagliwie.

Spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze. Było jednak czysto informacyjne i nic nie zostało postanowione – powiedział Lukas Bauer w rozmowie z portalem biegowki24.pl.

Jan Winkiel w rozmowie z biegowki24.pl dodał, że przedyskutowano sprawy organizacyjne, wyjaśniono kilka kwestii, ale Bauer chce jeszcze przemyśleć parę spraw i wrócić w przyszłym tygodniu z odpowiedzą.

– Chce także porozmawiać z obecnym szefem serwisu i zawodnikami – mówi Jan Winkiel.

W ubiegłym sezonie w kadrze A byli Maciej Staręga, Mateusz Haratyk, Dominik i Kamil Burzy, a w młodzieżówce m.in. Michał Boreczek, Dawid Damian i Michał Skowron.

Zapytaliśmy też o byłego trenera kadry – Tadeusza Krężeloka. Jan Winkiel poinformował, że kwestia zatrudnienia trenera i składów kadr zostaną omówione na najbliższym posiedzeniu Zarządu PZN, które odbędzie się 29.04 w Krakowie.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *