Bauer stawia na maratony narciarskie

bauer lukasCzech Lukáš Bauer mimo 38 lat wciąż chce wygrywać. W zawodach Pucharu Świata będzie się pojawiał rzadziej, częściej – w biegach Visma Ski Classic.

 

Choć wydawało się, że srebrny medal mistrzostw świata w Falun na dystansie 50 km techniką klasyczną zwieńczy karierę najbardziej utytułowanego z czeskich biegaczy, to okazuje się, że będzie on kontynuował karierę i pojawi się nawet czasem na zawodach Pucharu Świata. Priorytetem będą jednak maratony narciarskie, w szczególności najbardziej prestiżowy cykl Visma Ski Classics. W jego składz wchodzi m.in. Jizerska 50, odbywająca się w Bedrichovie.

-Biegania w maratonach i Pucharze Świata próbowałem od trzech sezonów, ale do tej pory ten ostatni był moim głównym celem. Teraz biegi długodystansowe stały się dla mnie atrakcyjniejsze, zwłaszcza że będę pełnił także rolę menedżera Teamu Pioneer – powiedział Bauer.

Team Pioneer to czeska grupa narciarska, złożona z dziewięciu zawodników. Są w niej także m.in. Eva Vrabcova-Nyvltowa, Ondrej Horyna oraz Adela Boudikova.

Bauer w dorobku ma Krzyształową Kulę za sezon 2007/2008, dwa zwycięstwa w Tour de Ski, srebro i dwa brązowe medale igrzysk oraz dwa srebra z mistrzostw świata.

KZ, neveitalia.it

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *