Astrid Øyre Slind i Emil Persson zwycieżyli w Engadin La Diagoneli

W sobotę, 21 stycznia, w szwjcarskiej Engadynie odbył się bieg zaliczany do cyklu Ski Classics.

Bieg główny odbył sie na trasie liczącej 48 km, a start i meta znajdowały się w Zuoz. I rywalizacja pań, i panów rozstrzygnęła się w samej końcówce, tyle że różna była liczba zainteresowanych zwycięstwem.

Wśród panów grupa była znacznie liczniejsza, bo składała się z kilkunastu biegaczy, ale kiedy przyszło co do czego, równych sobie znów nie miał Szwed Emil Persson, który z dużą łatwością odskoczył na finiszowym podbiegu od rywali.

Drugie miejsce ze stratą 0,5 sekundy zajął Max Novak, trzeci był Stain Hoelgaard (+3,1 s). Petter Northug, który pokazywał sie w czołówce, dotarł do mety na 26 miejscu ze strata 45 sekun. 30 był biegający regularnie w Pucharze Świata Brytyjczyk Andrew Musgrave (+1:29.4).

Z Polaków jedynym uczestnikiem był Michał Tyszkowski, który pokonał trasę w 5 godzin i 17 minut.

WYNIKI>>

W biegu pań długo prowadziła Norweżka Emilie Fleten, której cierpliwie trzymała się Astrid Oyre Slind. W końcu jednak bardziej doświadczona z Norweżek wyskoczyła na prowadzenie i pewnie dobiegła do mety. Jej przewaga nad Fleten wyniosła 15 sekund. Trzecia – ze stratą 3:47 – przybiegła Magni Smedaas.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *