Antolec i Klisz pobiegną w Alliansloppet

Byli kadrowicze wezmą udział w najbardziej znanym, długodystansowym biegu nartorolkowym. O wygraną będą się bić w barwach Bauer Ski Teamu.

Po minionym sezonie 28-letni Jan Antolec i 26-letni Paweł Klisz stracili miejsce w Kadrze A. W odróżnieniu jednak od wielu poprzedników, nie zakończyli przygody z bieganiem na nartach, ale znaleźli miejsce w zawodowym teamie, stworzonym przez Czecha Lukasa Bauera.

Oprócz założyciela, który ma w dorobku m.in. trzy medale olimpijskie, dewa medale mistrzostw świata i Puchar Świata za sezon 2007/2008, jego najbardziej znani przedstawiciele to Rosjanin Ilja Czernousow, brązowy medalista z Soczi na dystansie 50 km techniką dowolną oraz Czeszka Katerina Smutna, wielokrotna zwyciężczyni biegów Ski Classics. To właśnie na startach w tym cyklu skupia się Bauer Ski Team, ale akurat ani Smutna, ani Czernousow nie trenują na stałe z resztą drużyny. Ta niedawno zakończyła obóz na francuskiej Jurze.

W najbliższą sobotę 25 sierpnia obaj polscy biegacze wezmą udział w Allianslloppet, biegu na nartorolkach techniką klasyczną, odbywającym się w Szwecji. Dystans to 48 km.

Za rywali będą mieć czołówkę biegaczy długodystansowych.

W rywalizacji pań na liście startowej nie ma Justyny Kowalczyk.

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *