40. najlepszych Polaków w 40. Biegu Piastów

Daniel Iwanowski był najlepszym z Polaków w 40. Biegu Piastów. (Fot: Marcin Oliva-Soto)

Daniel Iwanowski był najlepszym z Polaków w 40. Biegu Piastów. (Fot: Marcin Oliva-Soto)

TYLKO U NAS Wzorem poprzedniego roku przygotowaliśmy zestawienie najlepszych Polaków w Biegu Piastów na dystansie 50 km techniką klasyczną. 

Do tego, że Polacy nie wygrywają Biegu Piastów, zdążyliśmy się już przyzwyczaić – w tym stuleciu zdarzyło się to tylko raz. Z tym, że nie ma ich na podium, trzeba się było oswoić od momentu, kiedy Bieg Piastów wszedł do FIS Marathon Cup (obecnie FIS Worldloppet Cup). Ale to, że żadnego z naszych nie ma w TOP10, powinno skłonić zawodników, trenerów i działaczy do przemyśleń.

W 2015 r. do czołowej dziesiątki wśliznął się jeszcze Paweł Klisz, kadrowicz (zobacz ranking Polaków w 39. Biegu Piastów>>) . W tym roku żadnego z kadrowiczów w Jakuszycach nie było, więc najwyższa lokata Polaka OPEN to 14. miejsce Daniela Iwanowskiego. Do zwycięzcy, Szwajcara Toniego Liversa, stracił prawie 13 minut.

Drugi w klasyfikacji Polaków był Wojciech Suchwałko, trzeci – Robert Faron. Tuż po biegu klasyfikacja była trochę inna, bo na podium mieścił się Bogusław Gracz, ale został on zdyskwalifikowany za to, że części trasy nie pokonywał stylem klasycznym.

Jeśli spojrzeć tylko na amatorów (wszyscy powyżej to zawodnicy z licencjami PZN), to najwyżej jest Jacek Staroń z Krosski Brikomaplus (4. miejsce i 28. OPEN).

KALENDARZ BIEGÓW EUROLOPPET - Sezon 2011/2012

     
Strona w budowie

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *