100 dni do Marcialongi

Odliczanie trwa. Do pierwszy zawodów PŚ w biegach zostało 29 dni. Biathlonowa karuzela zacznie się kręcić za 40 dni, do Biegu Piastów pozostało jeszcze 134 dni, a do słynnej Marcialongi – równe 100.

Organizatorzy najsłynniejszego włoskiego biegu amatorskiego cieszą się na przyjazd 7 tys. uczestników biegu głównego. Zapisy zostały już dawno zamknięte (30 czerwca), ale wciąż szansę mają ci najsłynniejsi. Start w Marcialondze zapowiedział Petter Northug, wielokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski, dla którego w nadchodzącym sezonie jednym z priorytetów jest zwycięstwo w Biegu Wazów. Marcialonga to jeden z etapów przygotowań.

Oprócz Northuga na starcie staną jego znakomici rodacy: Thomas Alsgaard, Jens Arne Svartedal, bracia Auklandowie (Anders i Joergen – każdy z nich wygrywał Marcialongę dwukrotnie), a także cała grupa Szwedów, począwszy od trzykrotnego zwycięzcy Marcialongi Jerry’ego Ahrlina, przez Oskara Svaerda (zwycięzca z 2010 r.), Joergena Brinka (zwycięzcy Biegu Wazów z 2010 i 2011 r.), Daniela Tynella i Mathiasa Fredrikssona (zdobywcy Pucharu Świata z 2004 r.).

Znane nazwiska pojawiły się też na liście startowej pań. Gospodarzy reprezentować będą m.in. Magda Genuin (właśnie ogłosiła zakończenie profesjonalnej kariery) i Antonella Confortolla. Start zapowiedziała też ubiegłoroczna zwyciężczyni Szwajcarka Seraina Boner, a także czeska multimedalistka Katerin Neumannova, która w ostatnich latach nie pojawiała się na starcie imprez masowych.

Z 7 tys. uczestników 2,2 tys. to Włosi, ale to nie oni, a Norwegowie stanowią najliczniejszą grupę. Potomków Wikingów pojawi się na starcie 2,76 tys. Polaków będzie… pięcioro (czterech mężczyzn i jedna kobieta). W ubiegłym sezonie do mety biegu na 70 km dotarło dwóch naszych rodaków. Więcej czytaj tutaj>>

Atmosferę słynnej Marcialongi można także poczuć, uczestnicząc w krótszym biegu, na 45 km CT. Ofertę zorganizowanego wyjazdu do doliny Fiemme i Fassa zobacz tutaj >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *