10 rzeczy, które warto wiedzieć o 45. Biegu Piastów

Finisz biegu na 25 km Cl. Fot: Marcin Oliva Soto

Oto odpowiedzi na pytania, które mogą się pojawić w związku ze zmianą formuły 45. Biegu Piastow.

Przejrzałem zaktualizowany regulamin tegorocznego Biegu Piastów, który – jak już pewnie wszyscy wiedzą – odbędzie się formule biegu indywidualnego.

Co to dokładnie znaczy? Poniżej 10 najważniejszych informacji.

  1. Nie będą to zawody, w których rywalizować będziemy ramię w ramię z innymi, obcymi uczestnikami (tak nazwano zresztą biegacza w regulaminie, kasując miano „zawodnika”). W określonych dniach trasę biegu, na który się zapisaliśmy (czyli np. 50, 25, 6 czy 12 km), będziemy mogli pokonać w dowolnym miejscu na świecie – także w Jakuszycach.
  2. Termin na pokonanie dystansów to od 20 lutego do 7 marca 2021 r. Ci, którzy będą biegać w Jakuszycach, będą musieli się zmieścić ze swoim biegiem między godz. 8 a 17 każdego z wyznaczonych dni, poza poniedziałkiem 1 marca, kiedy „okno” jest szersze (8-20).
  3. Po co te ograniczenia czasowe? Otóż w tych godzinach funkcjonować będzie elektroniczny pomiar czasu – w pakiecie startowym otrzymamy czip, który należy nałożyć na nogę. Na trasie (na razie nie podano, w jakich godzinach) rozstawione będą także punkty z ciepłą herbatą (na Orlu, Samolocie i na mecie). Pracować będą też fotoreporterzy.
  4. Warunkiem wpisania na listę uczestników (nie będzie to lista wyników, nie będzie też przyznawania nagród) jest zapisanie pokonanej trasy na aplikacji Biegu Piastów (jest do pobrania np. w sklepie Google Play>>) i wczytanie pliku GPX/TCX do swojego profilu na portalu Datasport.pl. Wszystko po to, by nie było różnic w dystansach itp., a wynik mógł być podstawą do „przybicia” pieczątki Worldloppet (dotyczy to tylko biegów na 50, 30, 25 km i pokonania ich w Jakuszycach). Można tez korzystać z innych aplikacji, byle można było wygenerować plik GPX/TCX.
  5. Trasy w Jakuszycach będą oznaczone tabliczkami kilometrażu tak, jak na „normalnych” zawodach. Ryzyko zgubienia się mimo wszystko jest, dlatego warto przestudiować trasę, która na razie wyglądać ma tak dla biegu głównego>>
  6. Do 31 stycznia w fomularzu zgłoszeń na portalu Datasport.pl należy wybrać jedną z opcji: 1) odbiór pakietu osobićie w biurze numerów w hotelu Bornit (z czipem lub bez), 2) przeniesienie opłaty na 2022 r. (na ten sam bieg), 3) wysyłka pakietu pocztą (z czipem lub bez) 4) przekazanie wpisowego jako darowizny na rzecz Stowarzyszenia BP 5) zwrot wpisowego na konto (trzeba podać jego numer). Nie zaznaczenie żadnej opcji to wybór opcji nr 1.
  7. Numery będą przyznane zgodnie z kolejnością wydawania, a numer nie będzie przypuisany do sektora. Na polanie nie będzie szatni ani depozytu.
  8. Harmonogram prac biura numerów poniżej:

9. Aby odebrać numer w biurze w Bornicie należy okazać „bilet”, który jest potwierdzeniem zgloszenia i zostanie wysłany na adres e-mail lub należy go pobrać z profilu na portalu Datasport.pl.

10. Posiadanie czipa nie zwalnia z obowiązku posiadania aplikacji – czip mierzy tylko czas, ale nie zapisuje trasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *