10. ČEZ SkiTour: Poznaj Czechy na biegówkach!

Kasperska 30Sześć różnych lokalizacji, sześć różnych wrażeń. Taka będzie w roku 2017 największa seria zawodów w biegu na nartach SkiTour, który zaoferuje to, co w czeskich górach najlepsze.

W tym roku będzie to już 10. edycja, a największe zawody serii, ČEZ Jizerská 50, będą świętować swój 50. jubileusz. Rejestracja do wszystkich zawodów odbywa się na stronach www.ski-tour.cz

Okrągła 10. edycja SkiTour rozpoczęła się 30 grudnia 2016 r. od tradycyjnych nocnych zawodów ČEZ Bedřichovský Night Light Marathon w Górach Izerskich.

W weekend 21 i 22 stycznia 2017 r. odbędzie się Kašperská 30 na Szumawie, rozpoczynając serię trzech zawodów po sobie – dołącza Karlovská 50 na przedgórzu Jaworników i Beskidów (28 stycznia) i Orlický maraton (4–5 lutego).

Następnie w kalendarzu SkiTour jest wolny weekend, aby zawodnicy mogli nabrać sił przed szczytem sezonu – zawodami 50. ČEZ Jizerská 50, które odbędą się 17–19 lutego 2017 r. Sezon biegowy w czeskich górach zakończy w dniach 25 i 26 lutego JeLyMan w Jesionikach.

–Przesunięcie zawodów Jizerská 50 ze stycznia na luty to świetna wiadomość dla uczestników SkiTour. Dla wielu z nich są to najważniejsze zawody sezonu, a teraz będą mieli aż cztery możliwości, aby się do nich przygotować na trasie – objaśnia David Douša z zespołu organizatorów SkiTour.

Dla dzieci przygotowano biegi w ramach Mini SkiTour. Na tych, którzy jeszcze nie czują się na siłach biec na dłuższych dystansach czeka łatwiejsza, rodzinna trasa na 10 km.

Podczas zawodów nie zabraknie serwisu. Do dyspozycji będzie volkswagen crafter, ogrzewana szatnia i przechowalnia, serwis smarowania, ciepły bufet na mecie oraz wystarczający zasób energii od Enervitu. Na mecie każdy biegacz otrzyma oryginalny medal, a dla zawodników i kibiców przygotowano moc rozrywek w strefie ČEZ Energy. Dziećmi zajmie się w Hervis Nordic Fun Park mistrz świata Martin Koukal i pokaże im, jak w formie zabawy można poprawić technikę biegu na nartach.

Rejestracja do wszystkich zawodów odbywa się stronach www.ski-tour.cz poprzez system SportID. Opłata startowa rozpoczyna się od 300 CZK przy wczesnym zgłoszeniu. W ramach opłaty startowej każdy zawodnik ubezpieczony jest od urazów w firmie VZP.

Mat. organizatora/KZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *