Zobacz, którędy pobiegniesz w 40. Biegu Piastów

Enervit Classic JakuszyceJeśli pogoda nie spłata figla, przebieg tras w ramach 40. Biegu Piastów będzie następujący…

Do początku Festiwalu Narciarstwa Biegowego, którego najważniejszym punktem jest 40. Bieg Piastów, pozostały już tylko godziny, dlatego coraz więcej wiemy też o tym, którędy pobiegną narciarze. W Jakuszycach przebieg tras to niemal co roku niewiadoma i chyba nie było też w ostatnich latach zawodów, które przeprowadzonoby po dokładnie tych samych odcinkach co rok wcześniej.

Ale po kolei.

Trasa biegu głównego będzie liczyć około 50 km. W porównaniu z planem pierwotnym (54 km) wypadną połączenie od Rozdroża pod Działem Izerskim do trasy Justynki oraz duża część trasy Jeleniogórskiej – na obu potrzeba sporo śniegu, by zamiast biegania klasykiem nie były to zawody w cross country crossie (o czym mowa – zobacz tutaj>>). Nie będzie też odcinka z Polany Maliszewskiego do Polany Jakuszyckiej, ponieważ start przeniesiono na tę ostatnią, by nie było problemów z dowozem zawodników koleją. Jak będzie wyglądać start z Polany, tego jeszcze nie wiadomo.

Bieg na 28 km techniką dowolną zostanie rozegrany na trasie biegu na 25 km techniką klasyczną. Mapa tutaj>>

Pozostałe biegi:

Rodzinna Dziesiątka (sobota, 27.02): Polana Jakuszycka – Górny Dukt – Jelenia Łąka – Dolny Dukt – Polana Jakuszycka.

Bieg na 15 km (niedziela, 28.02): Polana Jakuszycka – Samolot i trasy wokół niego – Górny Dukt – Polana Jakuszycka.

9 i 12,5 km klasykiem – oparte zostaną na trasach biegów finałowych cyklów Enervit Classic i Fischer Cup, czyli składać się będą z wyjścia z Polany Jakuszyckiej na Samolot, Cichej Równi oraz powrotu Górnym Duktem na Polanę Jakuszycką. Do ustalenia pozostaje ich dokładne wytyczenie na Samolocie i Cichej Równi.

Źródło: Bieg Piastów

Kamil Zatoński

1 komentarz do “Zobacz, którędy pobiegniesz w 40. Biegu Piastów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *