Złote sztafety UKS Rawa Siedlce i AZS AWF Katowice

W niedzielę w kończących Mistrzostwa Polski Seniorów biegach sztafetowych triumfowały drużyny UKS Rawa Siedlce i AZS AWF Katowice.

Pierwsi na start wyszli mężczyźni, ale ten, kto zasugerował się rezultatami pierwszej zmiany mógł później zdziwić się końcową klasyfikacją. Na pierwszym miejscu przybiegł Michał Skowron (MKS Karkonosze Jelenia Góra), a kilka sekund za nim Mateusz Chowaniak (UKS Regle Kościelisko). Trzeci był inny z młodych biegaczy – Wiktor Czaja (KS Jedność Nowy Sącz), a z po na 1 minutową stratą do prowadzącego do strefy zmian dobiegli Daniel Iwanowski (UKS Rawa Siedlce) i Dawid Bril (AZS AWF Katowice). Na drugiej zmianie Maciej Staręga wyprowadził Rawę na prowadzenia, a Jan Antolec (AZS) przesunął się na trzecią lokatę. Na drugim miejscu pozostały Regle. Na trzeciej zmianie znów doszło do przetasowania, bo słabiej pobiegł Arkadiusz Posiadała (UKS Rawa Siedlce), którego przegonił Marcin Rzeszótko (Regle) i Wojciech Pelczar (AZS). Na czwartym odcinku o zwycięstwo rywalizowali już tylko Kacper Antolec (AZS), którego skutecznie gonił Paweł Klisz (Rawa) – na finiszu walka nie trwała już zbyt długo, a złoty medal i tytuł powróciły do Siedlec. Srebro dla Katowic, brąz dla Regli Kościelisko.

02_seniorzy

Rywalizacja pań zacięta była tylko na pierwszej zmianie, na drugiej – kiedy sztafetę Katowic przejęła Justyna Kowalczyk – wszystko się rozstrzygnęło. Drugie miejsce dla LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, trzecie – dla MKS Halicz Ustrzyki Dolne
03_seniorki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *