Zdyskwalifikowany przez MKOl wygrał premierę w Gaellivare

Rosjanin Jewgienij Biełow wygrał bieg na 10 km techniką dowolną w premierowych zawodach w szwedzkim Gaellivare. Polacy? Daleko.

Biełow, który dopiero co otrzymał od MKOl dożywotni zakaz startu w igrzyskach olimpijskich, wciąż może startować w zawodach pod egidą FIS – federacja ma się zająć jego sprawą i sprawą innych Rosjan, uznanych przez MKOl za dopingowiczów dopiero w przyszłym tygodniu.

Biełow zwyciężył w biegu na 10 km techniką dowolną, wyprzedzając o 6,5 sekundy rodaka Siergieja Ustiugowa (na razie poza podejrzeniami) oraz Szwajcara Dario Colognę (+7,6). W pierwszej dziesiątce było jeszcze sześciu Rosjan, a dopiero na dziesiątym miejscu wylądował pierwszy z reprezentantów gospodarzy – Marcus Hellner.

14. był Maxim Wylegżanin, 16. – Aleksander Liegkow, a 23. – Aleksiej Pietuchow – cała trójka otrzymała podobny zakaz jak Biełow.

Najlepszy z Polaków był Maciej Staręga, ale i tak oznacza to, ze ze strata 2 minut i 10 sekund zajął 71. miejsce. 75. był Dominik Bury (+2:15), 114. Jan Antolec (+3:03), 127. Paweł Klisz (+3:20). Bieg ukończyło 157. zawodników.

WYNIKI>

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *