Zaplecze kadry ścigało się z Czechami

W pierwszych zawodach Slavic Cup w czeskich Hornich Miseckach szerokie zaplecze polskiej kadry narciarskiej ścigało się właściwie tylko z reprezentantami gospodarzy.  Udanie, przede wszystkim w rywalizacji pań.

Agnieszka Szymańczak, która w tym sezonie występowała już w zawodach Pucharu Świata (w Sjusjoen na 10 km F była 64., w Duesseldorfie w sprincie 56.), wyraźnie wygrała zarówno w sobotę w biegu na 5 km techniką klasyczną, jak i w niedzielę na dystansie 7 km techniką dowolną. W obu biegach w pierwszej szóstce meldowała się też Anna Staręga, a w sobotę – Martyna Galewicz (w niedzielę nie startowała). Z zawodniczek z roczników 1990 i wyższych najlepiej prezentowały się Justyna Mordarska (13 i 9 miejsce) i Magdalena Kozielska (12 i 10).

Wyniki:

Bieg na 5 km Cl>>

Bieg na 7 km F>>

Wśród mężczyzn przyzwoicie wypadli dwaj kadrowicze – Jan Antolec i Sebastian Gazurek. Pierwszy znalazł się na drugim stopniu podium zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, drugi – zajął 7 i 9 miejsce. Pozostali nasi reprezentanci zajmowali miejsca dopiero w końcówce drugiej dziesiątki i na początku czwartej.

Wyniki:

Bieg na 10 km Cl>>

Bieg na 10 km F>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *