Wystartował serial Worldloppet

Na Antypodach zainaugurowano kolejny sezon biegów z cyklu Worldloppet. W Kangaroo Hoppet bezkonkurencyjny okazał się Czech Petr Novak, trzykrotny zwycięzca Biegu Piastów.

Zawody w Falls Creek odbyły się nie bez kłopotów: nagłe ocieplenie zmusiło organizatorów do zmiany trasy i jej skrócenia do 30 z 42 km.

Petr Novak pokonał dystans w czasie 1:16:04. Drugiego na mecie, reprezentanta gospodarzy Alexa Almoukova, pokonał o blisko minutę.

W rywalizacji pań drugi rok z rzędu najlepsza okazała się Australijka Esther Bottomley (1:38:12). Bieg ukończyło 306 zawodników. Na liście wyników zabrakło polskich nazwisk.

Wyniki biegu znajdziesz tutaj>>

Opis Kangaroo Hoppet>>

W Europie sezon biegów Worldloppet zostanie zainaugurowany w drugi weekend stycznia 2012 w czeskim Bedrichowie, gdzie odbędzie się Jizerska Padesatka.