Wystartował Puchar Polski w biegach na nartorolkach

Tomaszów LubelskiOd sprintów w Tomaszowie Lubelskim rozpoczął się kolejny sezon Pucharu Polski w biegach na nartorolkach.

Biegacze mieli do pokonania dwie rundy o długości 500 metrów. Ponieważ do zawodów w niektórych kategoriach stanęło niezbyt wielu zawodników (reprezentowali oni w sumie pięć klubów, tradycyjnie zabrakło tych z ŚBZN i TZN), to zazwyczaj po eliminacjach przechodzono od razu do półfinałów, a nawet finałów. Wśród seniorów do rywalizacji przystąpiło 3 zawodników, wśród seniorek – jedna, w ogóle nie odbyły się biegi w kategorii junior A, juniorek A było trzy.

Najciekawiej było więc wśród juniorów B i juniorek B. Rywalizację chłopców wygrał Szymon Sikora z miejscowego MULKS Oscar, przed klubowym kolegą Tomaszem Krawczykiem i Arkadiuszem Posiadałą z UKS Rawa Siedlce.

Wśród dziewcząt równych sobie nie miała Róża Łyjak z MKS Karkonosze, która w eliminacjach miała czas aż o 5 sekund lepszy od Anny Bieleckiej z UKS Rawa Siedlce. W finale Łyjak pokonała Paulinę Kuryłek, Annę Wojtowicz i Bielecką.

Puchar Polski w biegach na nartorolkach Tomaszów Lubelski

Kolejne zawody nartorolkowe 6 i 7 września w Jeleniej Górze (Mistrzostwa Polski).

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *