Umowa z wykonawcą ośrodka w Jakuszycach coraz bliżej

Konsorcjum, którego liderem jest Torpol, złożyło najlepszą ofertę w przetargu na budowę ośrodka narciarstwa biegowego i biathlonu w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Cena złożonej oferty to 188,3 mln zł brutto.

Udział Torpolu w konsorcjum to 50 proc., a członkiem jest także spółka Pre-Fabrykat z Miłkowa.

Kryteriami, które w postępowaniu brał pod uwagę zleceniodawca – Dolnośląski Park Innowacji i Nauki – to cena (60 proc.), doświadczenie kluczowego personelu (10 proc.) oraz metodyka (30 proc.).

Termin realizacji inwestycji został wyznaczony na 19 miesięcy od daty zawarcia umowy. Obecnie ci, którzy złożyli gorsze oferty, mogą składać odwołania.

Przypomnijmy, że w ramach projektu wybudowane mają być m.in. budynek główny o powierzchni 12,3 tys. mkw. (z szatniami, pomieszczeniami do smarowania nart, strefą odnowy biologicznej, pomieszczeniami laboratoryjnymi i hipoksyjnymi, kabinami komentatorskimi itd.), budynek techniczny (garaże i magazyny), boisko o wymiarach 32×50 m z bieżnią o długości 200 i 60 m, pełnowymiarowa strzelnica biathlonowa, rolkostrada o długości 6700 metrów (w dwóch etapach), parking i infrastruktura do magazynowania śniegu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pierwszy przetarg, ogłoszony przez DPIiN wygrało konsorcjum firm PB Inter System i Elektromontażu Rzeszów, którego oferta opiewała na 159 mln zł. Oferenci wycofali się jednak z podpisania umowy.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *