Wierietielny nie jest już trenerem kadry

Utalentowane zawodniczki będą miały nowego szkoleniowca. Nie będzie nim ani Aleksander Wierietielny, ani Justyna Kowalczyk.

Informację o rezygnacji 72-letniego Aleksandra Wierietielnego potwierdził Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, w rozmowie z Radiem dla Ciebie.

Jak dodał, wraz z legendarnym trenerem z kadrą nie pożegna się Justyna Kowalczyk, ale jej zakres obowiązków będzie ograniczony.

Kadra kobiet ma mieć nowego trenera z zagranicy, z którym ponoć trwają już rozmowy. Jego przełożonym ma być Lukas Bauer, który będzie kontynuował pracę z kadrą seniorów.

Trener Wierietielny dla mediów jest nieuchwytny, na pytania biegowki24.pl nie odpowiada też Justyna Kowalczyk, która na twitterze we właściwy dla siebie sposób skomentowała zmiany.

Co ciekawe, tuż po mistrzostwach świata w Oberwiesenthal 38-letnia biegaczka na pytania o pojawiające się od pewnego czasu pogłoski o rezygnacji trenera Wierietielnego z pełnionej funkcji odpowiedziała w onet.pl „Proszę zatem pytać u tych źródeł, które mają takie doniesienia. Oni na pewno już wszystko doskonale wiedzą”.

Aleksander Wierietielny doprowadził Justynę Kowalczyk do m.in. dwóch tytułów mistrzyni olimpijskiej, dwóch tytułów mistrzyni świata oraz czterech zwycięstw w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Na ostatnich mistrzostwach świata juniorów podopiezcna Wierietielnego – Izabela Marcisz – zdobyła trzy medale, a przed rokiem po jeden krążek sięgnęła Monika Skinder.

Obecnie kadra kobiet liczy 8 nazwisk.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *