Weekendowy wypad ze stolicy do Jakuszyc stał się łatwiejszy

Fot: nj24.pl

Fot: nj24.pl

Mieszkańcy Warszawy, Częstochowy czy Opola wygodniej dojadą na biegówki do Jakuszyc. 

Weekendowy wypad na narty ze stolicy do Jakuszyc? Od 1 stycznia 2017 r. będzie to nie tylko szybkie, ale i łatwiejsze. Pociąg EIP, czyli popularne pendolino, już od kilku miesięcy jeździ do Jeleniej Góry, ale jak zwykle problemem była „ostatnia mila” – późnym wieczorem lądowało się na dworcu, z którego do Szklarskiej Poręby nie odjeżdża już nic poza drogą taksówką.

Od Nowego Roku lokalna firma przewozowa Ro-Ko uruchamia kurs sezonowy (do 31 marca) na trasie z Dworca PKP w Jeleniej Górze do Szklarskiej Poręby.

Jest to kurs dostosowany właśnie do przyjazdy Pendolino – nawet jeśli więc PKP będzie mieć opóźnienie, bus ma czekać. Planowy odjazd do 22.05, a więc 18 minut po przyjeździe pociągu, o 22.44 przyjazd do Szklarskiej Poręby. Po drodze kilkanaście przystanków, m.in. w Piechowicach i samej Szklarskiej.

Powrót z weekendowego biegania też jest w miarę dogodny, choć trzeba się dostać do Jeleniej Góry – o 14.40 odjeżdża EIC Śnieżka (w Warszawie o 21.01), o 16.30 IC Asnyk (23.30 w Warszawie).

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *