Weekend na nartach: zapowiedź zawodów

W ten weekend ostatnia okazja, by sprawdzić swoje możliwości przed Biegiem Piastów, najważniejszym punktem sezonu dla polskich narciarzy-amatorów

W Jakuszycach w sobotę XI Otwarte Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego, a dzień później Puchar Świata – bis, czyli Salomon Nordic Sunday na nieco skróconej trasie, na której tydzień temu rywalizowali najlepsi zawodnicy na świecie. Dystans Mini, ze względu na trudność trasy, to zaledwie 4,6 km, a Mega – 9,2 km. Start będzie indywidualny, a godzina rozpoczęcia zawodów w stylu klasycznym to 11. Dwie godziny później ściganie rozpoczną „łyżwiarze”.

Na drugim końcu Polski, w Supraśli, najpierw w sobotę XII Bieg Hubala, zaliczany do Mistrzostw Polski Amatorów (10 i 5 km F – szczegóły>>), a w niedzielę – SupraSKI Festiwal (10 i 5 km F – szczegóły>>), także zaliczany do klasyfikacji MPA PZN.

Za granicą zaliczane do Euroloppet: Sumavsky Skimarathon (Czechy) i Gommerlauf (Szwajcaria) , a także American Birkebainer oraz Finlandia Hiihto. Rozpoczyna się też tydzień Biegu Wazów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *