W Zakopanem rywalizowano o tytuły mistrzowskie

Fot: PZN

W Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach. Medale zdobywali kadrowicze.

Na zmodernizowanej rolkostradzie w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem w weekend 12-13 września odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach. Po raz pierwszy przyciągnęły wszystkich najlepszych rodzimych biegaczy.

Jak wypadł sprawdzian formy dla seniorów?

Najpierw biegacze rywalizowali w prologu techniką klasyczną na dystansie 1,5 km. Zwyciężyła Monika Skinder przed Magdaleną Kobielusz i Łotyszką Patriciją Eiduką, trenującą od pewnego czasu z polską kadrą.

Wśród panów zwyciężył Kamil Bury przed bratem Dominikiem oraz Maciejem Staręgą.

WYNIKI PROLOGU K>

WYNIKI PROLOGU M>

Po południu zawodnicy stanęli do biegów „klasykiem” na dystansach 7,5 oraz 12,5 km.

Wśród pań na drugie miejsce podium wskoczyła Izabela Marcisz, kosztem Magdeleny Kobielusz. Ponownie zwyciężyła Monika Skinder, a trzecia była Eiduka. Kobielusz, która trenuje w kadrze młodzieżowej, zajęła 4 miejsce, a za jej plecami finiszowały kadrowiczki „A” – Karolina Kaleta i Hanna Popko. Na starcie zabrakło innych podopiecznych Martina Bajcicaka – Karoliny Kukuczki i Weroniki Kalety.

WYNIKI 7,5 km K>

Wśród mężczyzn triumfował Maciej Staręga, który o 0,9 sekundy wyprzedził Dominika Burego. Trzeci był Kamil Bury, a czwarty – Mateusz Haratyk.

WYNIKI 12,5 km M>

W niedzielnym biegu pościgowym techniką dowolną na dystansie 10 km po złoto sięgnęła Izabela Marcisz, srebro przypadło Monice Skinder, a brąz Magdalenie Kobielusz.

WYNIKI 10 km F>

W biegu panów za sobotnią porażkę zrewanżował się Dominik Bury, który był o 28 sekund szybszy od Macieja Staręgi i o 1 minutę i 20 sekund od Kamila Burego. Czwarty ponownie był Haratyk.

WYNIKI 15 km F>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *