W weekend 7. Letni Bieg Piastów

Fot: Bieg Piastów

Prawie półtora tysiąca biegaczy z różnych stron kraju weźmie udział w 7. Letnim Biegu Piastów, który odbędzie się 24 i 25 sierpnia na trasach Gór Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

Zawodnicy pobiegną na dystansach od 250 metrów do niemal pięćdziesięciu kilometrów.

Letni Bieg Piastów to młodszy brat zimowego Biegu Piastów na nartach biegowych, organizowanego od ponad 40 lat. Jego organizacji nie utrudni rozpoczęta budowa nowoczesnego ośrodka sportowego w Jakuszycach – start i meta usytuowane zostaną na wolnym terenie tuż obok ogrodzonej Polany Jakuszyckiej, a trasy pokażą biegaczom ajpiękniejsze miejsca polskiej części Gór Izerskich – Orle, rzekę graniczną Izerę, Cichą
Równię, Samolot, Wysoki Kamień i Zakręt Śmierci.

Z trasą ultramaratonu zmierzy się 400 biegaczy, w półmaratonie wystartuje ponad 400, a na 11 kilometrów – ponad trzystu. Sto osób wybrało Rekreacyjny Marsz Nordic Walking.

Ponad dwieście dzieci zmierzy się z krótkimi trasami Wyprawy Zucha i Biegu Przedszkolaka.

Na Jakuszycką Jedenastkę i biegi dzieci można się jeszcze zapisać – przez internet (www.bieg- piastow.pl) oraz w biurze wydawania numerów startowych w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, a jeśli chodzi o dzieci – w sobotę i niedzielę w miejscu startu w Jakuszycach.

W pobliżu startu i mety będzie strefa gastronomiczna z foodtruckami i grillem oraz expo, na którym renomowani producenci zaoferują szeroki asortyment rzeczy przydatnych ludziom uprawiającym sport. Nie zabraknie stanowiska z gadżetami Biegu Piastów.

Uczestnicy Letniego Biegu Piastów mogą wziąć udział w charytatywnej akcji Fundacji PKO Banku Polskiego „Biegnę dla Ewy”. Dzięki biegaczom fundacja przekaże pieniądze na leczenie 4-letniej Ewy.

Program 7 Letniego Biegu Piastów:

Sobota 24 sierpnia, Szklarska Poręba-Jakuszyce
godz. 9:00 Start Jakuszyckiego Ultramaratonu na 50 km
godz. 10:00 Start Jakuszyckiego Półmaratonu na 21 km
godz. 10:15 Start Wyprawy Zucha (uczniowie klas I-VI)
godz. 11:10 przewidywane ukończenie półmaratonu przez zwycięzcę
godz. 13:00 przewidywane ukończenie ultramaratonu przez zwycięzcę
Niedziela 25 sierpnia, Szklarska Poręba-Jakuszyce
godz. 10:00 Start Jakuszyckiej Jedenastki
godz. 10:20 Start Rekreacyjnego Marszu Nordic Walking
godz. 10:30 Start Biegu Przedszkolaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *