Falla i Northug najlepsi w Drammen

drammenMaiken Caspersen Falla i Petter Northug wygrali sprint stylem klasycznym w Drammen.

Falla w finale o zwycięstwo rywalizowała do ostatnich metrów z rodaczką – Ingvild Flugstad Oestberg. Okazała się lepsza, a trzecie miejsce przypadło Szwedce Stinie Nilsson, która na ostatniej prostej trochę się pogubiła i nie nawiązała już walki z Norweżkami. Czwarta była Rosjanka Natalia Matwiejewa.

W finałowej szóstce znalazło się czterech Norwegów i to oni zajęli pierwsze cztery miejsca na mecie. Wygrał Northug, którego narty nie były posmarowane „na trzymanie”, co dało mu przewagę na zjazdach. Drugi był Ola Vigen Hattestad, trzeci – EIrok Brandsdal.

Justyna Kowalczyk odpadła już w kwalifikacjach, w których miała 48. czas. Do najszybszej w eliminacjach Norweżki Ingvild Flugstad Oestberg straciła 15,6 sekundy.

Wśród mężczyzn kwalifikacje wygrał Rosjanin Aleksander Panżyński.

Po 10 dniach przerwy zawodnicy wrócilido rywalizacji w Pucharze Świata. Gości ich najpierw norweskie Drammen, gdzie zaplanowano miejski sprint techniką klasyczną. W sobotę i niedzielę biegi na 50 i na 30 km klasykiem w Oslo.

Macieja Staręgę zobaczymy w sprincie klasykiem w Sztokholmie (11 lutego), a później już większa grupa pokaże się w Falun (13-14 lutego) oraz Lahti (20-21 lutego). Do Kowalczyk i Staręgi dołączą tam Martyna Galewicz, Marcela Marcisz, Jan Antolec oraz Paweł Klisz.

Źródło: PZN

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *