W Sgambedzie nie zmierzysz się z najlepszymi

W tym roku bieg otwierający sezon narciarskich maratonów podzielony zostanie na zawody dla profesjonalistów i amatorów.

Organizatorzy cyklu Visma Ski Classics dzień po dniu odkrywają karty, prezentując kalendarz zawodów w sezonie 2018/2019. Na razie nie wiadomo, z ilu etapów składać się będzie cykl, wiadomo już natomiast, że inauguracja nastąpi 30 listopada we włoskim Livigno. Będzie to prolog drużynowy, zarezerwowany dla zawodowych teamów.

Drugi etap zaplanowano na 2 grudnia (niedziela) – również w Livigno, i będzie to indywidualny prolog – również tylko dla zawodowców. Dystans to 30 km, obowiązuje oczywiście technika klasyczna. Oznacza to, że rozdzielony zostanie start elity i amatorów – i to zdecydowanie, bo ci drudzy swój start na dystansie 30 km będą mieć dzień wcześnie – w sobotę 1 grudnia.

Jak zaznaczono, w zależności od warunków śniegowych bieg odbędzie się na jednej pętli lub na kilku o długości 7 km. W takiej wersji bieg rozgrywano już dwa sezony temu, przy czym wówczas tak było niejako z przymusu. Wtedy też najpierw startowali profi, a dopiero jak ostatni dobiegł do mety, na starcie ustawili się amatorzy.

Na razie strona Sgambeda.it nie została zaktualizowana, dlatego nie wiadomo, kiedy rozpoczną się zapisy.

Tak wyglądała Sgambeda w 2017 r.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *