W Poroninie też można pobiegać

Trasy w Poroninie mają długość 6 km.Solidne opady śniegu spowodowały, że narciarskie trasy powstają tak, jak rosną grzyby po deszczu. I to nawet tam, gdzie w ostatnich latach próżno ich (tras, nie grzybów) było szukać.

Pod Tatram biegi narciarskie istniały w ostatnich latach głównie na papierze i w marzeniach tych nielicznych, którym na tej dyscyplinie zależało. Poćwiartowane trasy na COS, szybko topniejące w Kościelisku, zapomniane w Chochołowskiej… Wymieniać można długo, ale w końcu i tu nastała dobra zmiana.

Najwcześniej trasami chwaliło się Kościelisko, gdzie na Chotarzu na początku grudnia (fakt, że akuat w fatalnych warunkach) rozegrano otwierające sezon zawody o Puchar Kościeliska. Stopniowo rosła też pętelka na COS w Zakopanem, trasy przygotowano również na Równi Krupowej, biegać można na trasach w Zębie (więcej o nich na stronie Biegówki pod Tatrami>>) i – wreszcie – w Poroninie.

W tej ostatniej miejscowości rasy zlokalizowane są na Roli Malacińskiej przy ulicy Za Torem, łączna ich długość wynosi około 6 km. „Parking położony jest przy ul Józefa Piłsudskiego 2 – naprzeciwko Urzędu Gminy – stąd tylko kilkaset kroków przez mostek do początku naszych tras! Zapraszamy” – zachęcają ci, którzy dbają o trasy. Więcej na profilu tras na Facebooku

O trasach w Kościelisku więcej informacji tutaj>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *