W pierwszej Sztafecie Piastów wystartowało aż 48 drużyn

Byli zawodnicy, ambitni amatorzy i po prostu miłośnicy biegówek – 48 czteroosobowych drużyn stworzyło w Jakuszycach bezprecedensowe wydarzenie.

Sztafety podczas biegów Worldloppet w Norwegii, Szwecji, Estonii czy Czechach – przykład przyszedł z bardziej narciarsko rozwiniętych krajów i okazał się strzałem w dziesiątkę. Do rywalizacji na Polanie Jakuszyckiej zgłosiło się 50 drużyn, pakiety startowe odebrało 48, a drużyn byłoby pewnie więcej, gdyby nie limit zgłoszeń (50) i wydawałoby się jasny punkt regulaminu, mówiąc o możliwości startu tylko w jednej drużynie na jednej zmianie. Okazało się, że jedna z biegaczek pobiegła jednak w dwóch składach.

Ścigano się na dystansie 4×7 km (dwie zmiany techniką klasyczną, dwie – dowolną).

Najbardziej zacięta walka toczyła się wśród mężczyzn, choć nie o pierwsze (pewnie wygrał Vexa Team Nabiegowkach.pl), ale drugie miejsce, bo dzięki znakomitemu biegowi dwóch czeskich zawodników ze Start Ski Teamu niewiele brakowało, by drużyna ta dogoniła pierwszą ekipę Enervit Yoko XC Life. Na mecie różnica wyniosła 18 sekund.

Mężczyźni
1 30 VEXA TEAM NABIEGOWKACH.PL 01:19:58
1 LEGIERSKI GRZEGORZ POL 00:19:58 / 1 00:19:58 / 1
2 MICHAŁEK PIOTR 00:20:03 / 1 00:40:02 / 1
3 LEGIERSKI KAZIMIERZ POL 00:20:29 / 4 01:00:31 / 1
4 ŁACEK JAN POL 00:19:26 / 4 01:19:58 / 1
2 44 ENERVIT YOKO XC LIFE TEAM 1 01:21:08
1 WIECZORKIEWICZ SERGIUSZ POL 00:20:38 / 3 00:20:38 / 3
2 BRONOWICKI ŁUKASZ 00:20:38 / 2 00:41:17 / 2
3 MICHAŁKÓW MICHAŁ 00:20:46 / 5 01:02:03 / 2
4 KAŁUŻNY TOMASZ 00:19:05 / 2 01:21:08 / 2
3 50 START SKI TEAM 01:21:26
1 GALIK MATEUSZ 00:21:41 / 5 00:21:41 / 5
2 MROZIŃSKI JAKUB POL 00:20:54 / 3 00:42:35 / 3
3 JIRENA PAVEL CZE 00:20:07 / 3 01:02:43 / 3
4 PAVEL PETR CZE 00:18:43 / 1 01:21:26 / 3
4 37 CZARNY BÓR GMINA LUDZI Z PASJĄ 01:23:42
1 PORĘBA WALDEMAR POL 00:20:33 / 2 00:20:33 / 2
2 MAZUREK ARTUR POL 00:23:21 / 6 00:43:55 / 4
3 FILIP DANIEL POL 00:19:50 / 2 01:03:45 / 4
4 PŁYWACZYK KRZYSZTOF POL 00:19:56 / 5 01:23:42 / 4
5 1 SN KLASYK WARSZAWA 2 01:26:29
1 KOSIŃSKI DANIEL POL 00:21:15 / 4 00:21:15 / 4
2 ZATOŃSKI KAMIL POL 00:23:31 / 7 00:44:47 / 5
3 KLEMPOUZ ŁUKASZ POL 00:22:20 / 8 01:07:08 / 5
4 BRANAS MARCIN POL 00:19:21 / 3 01:26:29 / 5

Wśród sztafet mieszanych najszybszy był skład Retro Team/Biegowki.eu (1:30.36).
1 12 RETRO TEAM/BIEGÓWKI.EU 01:30:36
1 JUDKA PAWEŁ POL 00:21:28 / 2 00:21:28 / 2
2 ANDRZEJEWSKA MAGDALENA POL 00:26:30 / 6 00:47:58 / 3
3 JUDKA MONIKA POL 00:22:35 / 4 01:10:34 / 1
4 SMYKOWSKI WOJCIECH POL 00:20:02 / 2 01:30:36 / 1
2 6 KWARTET SĄSIEDZKI 01:32:59
1 JAŻDŻEWSKI DAWID POL 00:26:54 / 5 00:26:54 / 5
2 JAŻDŻEWSKI KRZYSZTOF POL 00:26:16 / 5 00:53:10 / 4
3 TRZASKA KAROLINA POL 00:21:55 / 2 01:15:06 / 5
4 JURCZAK TOMASZ POL 00:17:53 / 1 01:32:59 / 2
3 28 IKA TEAM NABIEGOWKACH.PL 01:35:11
1 ROLSKA ALICJA POL 00:30:11 / 6 00:30:11 / 6
2 MEDERSKI JACEK POL 00:23:09 / 2 00:53:20 / 5
3 KORYCIŃSKI RAFAŁ POL 00:20:26 / 1 01:13:47 / 4
4 MAJKA ROMAN 00:21:23 / 5 01:35:11 / 3

Wśród pań wygrał Odlo Team Nabiegowkach.pl przez Enervit Yoko XC Life 3 i SN Klasyk Warszawa 1.
1 27 ODLO TEAM NABIEGOWKACH.PL 01:42:29
1 WITEK KATARZYNA POL 00:22:02 / 1 00:22:02 / 1
2 KUJAWSKA JOANNA POL 00:27:47 / 1 00:49:50 / 1
3 NOWOK BEATA POL 00:24:40 / 1 01:14:31 / 1
4 WIŚNIOWSKA MARTYNA POL 00:27:58 / 4 01:42:29 / 1
2 46 ENERVIT YOKO XC LIFE TEAM 3 01:46:07
1 GREGOR MARTA POL 00:28:43 / 2 00:28:43 / 2
2 BUDZYŃSKA KAROLINA POL 00:29:02 / 2 00:57:46 / 2
3 KUŹMA DOROTA POL 00:25:23 / 2 01:23:09 / 2
4 BADACZ MARCELINA POL 00:22:58 / 2 01:46:07 / 2
3 2 SN KLASYK WARSZAWA 1 02:05:44
1 SALONI-SADOWSKA MARIA POL 00:37:03 / 4 00:37:03 / 4
2 MICHALSKA ANNA POL 00:35:30 / 3 01:12:34 / 3
3 AUST ALEKSANDRA POL 00:30:50 / 4 01:43:25 / 3
4 GRZEBISZ NATALIA POL 00:22:19 / 1 02:05:44 / 3

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

10 komentarz do “W pierwszej Sztafecie Piastów wystartowało aż 48 drużyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *