Niemcy pomogą sobie armatkami

armatki śnieżneOrganizatorzy Koenig Ludwig Lauf, popularnej także wśród biegaczy z Polski imprezy zaliczanej do Worldloppet i Swix Ski Classic zapowiedzieli zakup armatek śnieżnych.

To decyzja, którą podjęty po doświadczeniach nie tylko z tego roku, kiedy opady deszczu i odwilż spowodowały, że organizatorzy musieli odwołać sobotnie biegi na 23 i 50 km techniką dowolną, bo w niektórych miejscach zamiast śniegu stały wielkie kałuże. W poprzednich latach trasę modyfikowano nawet w przeddzień zawodów, bo oblodzenia lub niedostatek białego puchu powodował, że rezygnowano z odcinka przy malowniczym pałacyku Linderhof.

Więcej o Koenig Ludwig Lauf>>

Armatki śnieżne mają temu zaradzić, podobnie jak nowe lemiesze i płyty do ratraków, które pozwolą zagarniać śnieg spoza tras.

Koenig Ludwig Lauf to impreza, która rokrocznie w pierwszy weekend lutego odbywa się w bawarskim Oberammergau. Zawodnicy mają do wyboru biegi na 23 i 50 km – w sobotę techniką dowolną, w niedzielę techniką klasyczną. Ze względu na profil trasy KLL uchodzi za jeden z najłatwiejszych biegów z cyklu Worldloppet.

König Ludwig Lauf 2013 from König Ludwig on Vimeo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *