W nartorolkowym ultramaratonie najszybszy Oestensen

olaf skoglunds minnelopSimen Oestensen wygrał Olaf Skoglunds Minnelop, nartorolkowe zawody na trasie z Kragerø do Gautefall w norweskim Telemarku.

Zawody były pierwszym poważnym sprawdzianem dla członków nie tylko skandynawskich teamów długodystansowych, zimą rywalizujących w cyklu Ski Classics.

Przez większość dystansu prowadził Norweg Anders Mølmen Host, ale podobnie jak na zawodach kolarskich, tak i tu siła grupy pościgowej przeważyła i znów wszystko rozstrzygnęło się na finiszu. Najwięcej mocy zachował tam Simen Oestensen, który niedawno wygrał prestiżową Toppidretsvekę, a teraz był o sekundę szybszy od Szweda Daniela Richardssona. Trzecie miejsce dla Petera Eliassena, zwycięzcy Ski Classics w minionym sezonie.

29. miejsce zajął Czech Radek Stretr, który trzy tygodnie temu zwyciężył w dusznickim Uphillu.

Bieg pań (do pokonania również miały 80 km) wygrała Annika Loefstrem.

Wyniki>>

W Polsce tak długi bieg nartorolkowy jeszcze nie był organizowany, ale zmieni się to w październiku – w Wejherowie odbędą się biegi na 70 i 140 km. Więcej informacji tutaj>>