W Jakuszycach powtórka z Pucharu Kościeliska

Enervit classic 2Przed tygodniem Piotr Michałek i Katarzyna Witek wygrali w Kościelisku, w sobotę – w Jakuszycach. I to w obu biegach – Fischer Cup i Enervit Classic.

Pierwsze zawody z cyklu Enervit Classic przyciągnęły 182 biegaczy. Rywalizowano na dystansie 5 km (2×2,5 km) techniką klasyczną.

Walkę o zwycięstwo wśród panów stoczyli Piotr Michałek z Łukaszem Bronowickim. Ostatecznie o 15 sekund lepszy był ten pierwszy. Trzecie miejsce, ze stratą 24 sekund, zajął Jakub Mroziński, czwarty był Grzegorz Legierski, a piąty Mariusz Dziadkowiec-Michoń.

Wśród pań bezkonkurencyjna była Katarzyna Witek, która o prawie półtorej minuty pokonała Alenę Jindriskovą. Czeszka przed tygodniem triumfowała w Biegu tylko dla kobiet, który odbył się również na Polanie Jakuszyckiej. Trzecie miejsce podium zajęła Agniesza Uznańska-Wanżewicz.

Kolejne zawody cyklu 31 stycznia (10 km) i 13 lutego (15 km) – oba w Jakuszycach.

W Fischer Cup 3/6/9, rozgrywanym na dystansie 3 km (Cl), na starcie pojawiło się niespełna 130 zawodników, a zwycięzcy byli ci sami, co w Enervit Classic.

Skład podium był jednak trochę inny, bo wśród mężczyzn zmieścili się jeszcze na nim Mariusz Dziadkowiec-Michoń oraz Grzegorz Legierski, a wśród pań oprócz Witek i Jindriskovej jeszcze Joanna Badacz.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *