W Dolomitenlauf – Rezac i Santus, w Jaćwingach – Ciborowski

W miniony weekend rozegrano drugi w tym roku bieg z cyklu Worldloppet. W austriackich Dolomitach podobnie jak przed rokiem najlepsi okazali się Czech Stanislav Rezac i Włoch Fabio Santus. W kraju ścigano się w Gołdapi i Jakuszycach.

Stanislav Rezac triumfował w Classic Obertilliach już po raz 4. (!) z rzędu. Na dystansie 42 km techniką klasyczną o zaledwie nieco ponad 2 sek. wyprzedził reprezentanta gospodarzy Martina Suttera. Trzeci był również Austriak Thomas Steurer. Najlepszy z Polaków okazał się Dariusz Dudziński z klubu Sokół Tarnów, który zajął 125 miejsce.

W rozegranym w niedzielę biegu na 42 km techniką dowolną również wszystko rozegrało się na finiszu. Fabio Santus o 2 sekundy wyprzedził swojego rodaka Simone Parediego. Trzeci był Fin Teemu Kattilakoski. Piąty – zwycięzca Biegu Piastów sprzed pięciu lat Białorusin Aleksy Iwanow. Sobotni zwycięzca – Rezac – tym razem zajął 13 lokatę. Wśród Polaków znów najlepszy był Dudziński (154 miejsce).

Tymczasem w XXIV Biegu Jaćwingów, rozegranym w Gołdapi, triumfował Damian Ciborowski z Pisza. Drugie miejsce zajął Piotr Korzeniowski z Supraśli, a trzecie Rafał Koryciński z Gdańska. Wśród kobiet najlepsza okazała się Emilia Romanowicz z Supraśli. Bieg rozegrano na dystansie 20 km stylem dowolnym. Wzięło w nim udział 40 zawodników, a w całej imprezie prawie 200 biegaczy.

Wyniki – najlepsza 10-tka wśród mężczyzn.

  1. Damian Ciborowski (Pisz)
  2. Piotr Korzeniewski (Supraśl)
  3. Rafał Koryciński (Gdańsk)
  4. Marcin Szlegier (Sejny)
  5. Daniel Żamojtuk (Gołdap)
  6. Sebastian Ciborowski (Pisz)
  7. Hubert Paszkowski (Gołdap)
  8. Piotr Becz (Gołdap)
  9. Janusz Meissner (Kartuzy)
  10. Andrzej Wiśniewski (Suwałki)

W Jakuszycach odbyły się trzecie w tym sezonie zawody z cyklu Salomon Nordic Sunday. Tradycyjnie rozegrano 4 biegi na dystansach Mini (11,1 km) i Mega (22,2 km) techniką klasyczną i dowolną.

Wyniki w kategorii open:

Mini CT 1. Piotr Skowron z Jeleniej Góry

Mini FT 1. Zbigniew Galik ze Szklarskiej Poręby

Mega CT 1. Jakub Mroziński z Jeleniej Góry

Mega FT 1. Robert Faron z Zalesia

Pełne wyniki znajdziesz tutaj >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *