Ustrzyki Dolne zamiast Seefeld

Jan Antolec zwyciężył w Bieszczadzkim Biegu Lotników. Wśród kobiet najszybsza Andżelika Szyszka.

Antolec, który w tym sezonie biega w czaskim eD Sysytem Bauer Teamie i pokazuje się w zawodach Visma Ski Classics (ostatnio zajął wysokie, 27 miejsce w Jizerskiej 50), jeszcze na początku sezonu rozpatrywany był jako kandydat do startu w mistrzostwach świata w Seefeld. Otwartą furtkę zostawił mu nowy szkoleniowiec Tadeusz Krężelok, a biegacz z Obidowej miał wynikami przekonać trenera. Tak się nie stało, a do Austrii pojedzie ostatecznie trójka naszych biegaczy, co oznacza, że nie zdołamy nawet stworzyć sztafety.

Antolec formę do Biegu Piastów, w którym ma wystartować, szlifuje więc m.in. w Ustrzykach Dolnych, gdzie w minioną niedzielę wziął udział w Bieszczadzkim Biegu Lotników (20 km stylem klasycznym). Wygrał nieznacznie, o 3 sekundy, z kolegą z teamu – Pawłem Kliszem. Trzeci ze stratą ponad 2 minut był Bogusław Gracz, a dopiero 11 – świeżo koronowany mistrz Polski amatorów – Jacek Staroń z Krosna.

1 108 Antolec Jan M M1(1) Klikuszowa 20 km M / 10 km K 02:52 00:57:27
2 109 Klisz Paweł M M1(2) Bielsko Biała 20 km M / 10 km K 02:52 00:57:30 (+03)
3 1 Gracz Bogusław M M3(1) Zab 20 km M / 10 km K STRWIAZ Hotel 02:58 00:59:30 (+02:02)
4 2 Pelczar Wojciech M M1(3) Dobieszyn 20 km M / 10 km K AZS AWF Katowice 03:02 01:00:41 (+03:13)
5 30 Węgrzyn Marcin M M3(2) Nowy Targ 20 km M / 10 km K MEG Centrum Szkoleń i Planowania Treningu 03:04 01:01:30 (+04:02)
6 92 Yoltukhovskiy Oleg M M2(1) UKRAINE 20 km M / 10 km K 03:17 01:05:36 (+08:08)
7 3 Gleń Robert M M3(3) Jedlicze 20 km M / 10 km K „MUKS „”Podkarpacie”” Jedlicze” 03:18 01:05:53 (+08:25)
8 7 KONIK JACEK M M3(4) STEFKOWA 20 km M / 10 km K bieszczadzki klub nordic walking 03:18 01:06:08 (+08:40)
9 4 Kustroń Bogdan M M4(1) Krosno 20 km M / 10 km K KROSSKI REMSPORT 03:21 01:07:04 (+09:36)
10 99 Murzyn Marek M M2(2) WISNIOWA 20 km M / 10 km K KM PSP Kraków 03:21 01:07:08 (+09:41)
11 5 Laska Jerzy M M3(5) Bystrowice 20 km M / 10 km K Rzeszów 03:22 01:07:20 (+09:52)
12 6 Mosoń Wiktor M M3(6) Głowienka 20 km M / 10 km K MUKS Podkarpacie Jedlicze / 3 Podkarpacka Brygada OT 03:25 01:08:19 (+10:51)
13 8 Staroń Jacek M M3(7) Krosno 20 km M / 10 km K KROSSKI REMSPORT 03:27 01:09:07 (+11:39)
14 9 Majerski Wiktor M Głowienka 20 km M / 10 km K Kros-ski Remsport 03:35 01:11:35 (+14:07)
15 130 Leśniak Tomasz M M2(3) Wolica 20 km M / 10 km K 03:37 01:12:27 (+15:00)
16 107 Bryk Andrzej M M3(8) Cisna 20 km M / 10 km K 03:38 01:12:42 (+15:14)
17 11 Janda Adam M M3(9) Rzeszów 20 km M / 10 km K Rzeszów 03:40 01:13:12 (+15:44)
18 17 Grządziel Dariusz M M4(2) Ustrzyki Dolne 20 km M / 10 km K Bieszczadzki Klub N.,W 03:40 01:13:14 (+15:46)
19 14 Rodzinka Jan M M3(10) Zrecin 20 km M / 10 km K Muks podkarpackie Jedlicze 03:43 01:14:17 (+16:50)
20 86 Szumiec Łukasz M M3(11) Jasło 20 km M / 10 km K JSC Jasło 03:46 01:15:13 (+17:45)

WYNIKI>>

W biegu kobie na 10 km bezkonkurencyjna była Andżelika Szyszka, która o niemal 2 minuty wyprzedziła Ukrainkę Darynę Mazur oraz o 2:19 Sabinę Lizis.

1 110 Szyszka Angelika K K1(1) Czarna Górna 20 km M / 10 km K 00:35:02
2 58 Mazur Daryna K K1(2) Ukraine,Bar 20 km M / 10 km K Bar 00:36:55 (+01:53)
3 55 Lizis Sabina K K1(3) Ustrzyki Dolne 20 km M / 10 km K MKS Halicz Ustrzyki Dolne 00:37:22 (+02:19)
4 25 Fundanicz Aleksandra K K2(1) Ustrzyki Dolne 20 km M / 10 km K 00:38:31 (+03:29)
5 68 Polityńska Kinga K K1(4) Ustjanowa Górna 20 km M / 10 km K MKS Halicz Ustrzyki Dolne 00:40:33 (+05:31)
20 km M / 10 km K SK NU Lvivska Politechnika 00:43:04 (+08:02) Ukraine
Lviv-Malechkovychi 6 26 Zalisko Oksana K K5(1)
00:44:51 (+09:48) Śnieżne Trasy Krzywa Banica
Skipol 7 57 Marszałek Ewa K K3(1) Rzeszów 20 km M / 10 km K
8 28 KONIK ZUZANNA K K1(5) STEFKOWA 20 km M / 10 km K bieszczadzki klub nordic walking 00:45:29 (+10:26)
9 62 Pasterczyk Paula K K1(6) Jedlicze 20 km M / 10 km K Muks Podkarpacie Jedlicze 00:47:46 (+12:44)
10 104 Mika-Glozova Magdalena K K2(2) Bóbrka 20 km M / 10 km K 00:50:36 (+15:33)
11 53 Kwiecińska Magdalena K K3(2) Zakopane 20 km M / 10 km K 00:51:09 (+16:07)
12 54 Lenkiewicz-Bardzińska Agata K K2(3) Lutowiska 20 km M / 10 km K Nadleśnictwo Lutowiska 00:51:33 (+16:31)
13 82 STOKFISZ DOROTA K K3(3) TOMASZÓW 20 km M / 10 km K 00:52:57 (+17:55)
14 65 Piórkowska Aleksandra K K3(4) Bi 20 km M / 10 km K #AdamCzerwińskiTeam 00:53:30 (+18:28)
15 112 Kubacka Agnieszka K K3(5) Jedlicze 20 km M / 10 km K 00:54:48 (+19:46)
16 63 Pasterczyk Maria K K3(6) Jedlicze 20 km M / 10 km K Muks Podkarpacie Jedlicze 00:56:04 (+21:02)
17 60 Organisciak Gabriela K K2(4) Hermanowa 20 km M / 10 km K 00:56:33 (+21:31)
18 102 Stochel Teresa K K5(2) KRAKÓW 20 km M / 10 km K 00:57:38 (+22:35)
19 27 Przybyło Lucyna K K4(1) Rzeszów 20 km M / 10 km K WATAHA WOŁOSATE 00:58:00 (+22:58)
20 84 Szczerbicka Katarzyna K K2(5) Lutowiska 20 km M / 10 km K 00:59:25 (+24:22

WYNIKI>>

W biegu na 5 km triumfowali Roksnana i Alan Ciborowscy.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *