Ustiugowa nie zobaczymy na igrzyskach?

Według informacji rosyjskich mediów, Siergiej Ustiugow nie będzie wśród sportowców zaproszonych na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu.

Pięciokrotny medalista Mistrzostwa Świata z Lahti (2017) nie znalazł się na liście sportowców, których Międzynarodowy Komitet Olimpijski chciałby widzieć na najbliższych igrzyskach.

Informację tę potwierdził Stanisław Pozdnjakow, wiceprezydent Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i dodał, że ani Ustiugow, ani inny z liderów sbornej, tyle że w biathlonie – Anton Szypulin – nie pojawili się w żadnym ze spisów Rosjan, zamieszanych w manipulacje dopingowe na igrzyskach w Soczi. Nie są też wśród tych, których sprawą zajmowała się tzw. komisja Oswalda, której ustalenia posłużyły do nałożenia dożywotniego zakazu udziału w igrzyskach na inne rosyjskie gwiazdy biegów, jak Aleksander Liegkow czy Maksim Wylegżanin.

-Tym niemniej nazwisko Ustiugowa nie figuruje na liście potencjalnych uczestników igrzysk w Korei – przyznaje Pozdnjakow.

„Sowiecki Sport” ustalił natomiast, że powodem tego jest obecność danych Ustiugowa w bazie rosyjskiego laboratorium antydopingowego, zawierającej informacje o testach sportowców od lipca 2012 do czerwca 2015 r.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *