Piątka Polaków wystartuje w Ruce

Urszula Łętocha (na fot. z prawej)

Z kadry kobiet tylko Urszula Łętocha wystartuje w zawodach Pucharu Świata w ośrodku Ruka. Mężczyzn będzie czterech, w tym debiutant – Mateusz Haratyk.

Choć to nie prawie 25-letnia zawodniczka klubu LKS Markam Wiśniowa Osieczany błyszczała formą w sprawdzianach w Saariselce i Olos, to własnie ona pojedzie na premierowe zawody Pucharu Świata. W programie są sprinty i bieg na 10 km techniką klasyczną.

Razem z Łętochą miejsce pobytu w Finlandii zmienią także trener Aleksander Wierietieln i Rafał Węgrzyn, poinformowała Justyna Kowalczyk na swoim profilu na Facebooku.

Reszta kadrowiczek (Rucka, Skinder, Kaleta, Kobielusz, Warło i Marcisz) wróci na kilka dni do Polski, a już w najbliższą sobotę pojedzie do Włoch do Santa Catariny. Tam na przełomie listopada i grudnia odbędą się trzydniowe zawody FIS. W programie  sprinty łyżwa oraz biegi dystansowe klasykiem i łyżwą (dla juniorek – 5 i 7,5 km). Jak co roku można się spodziewać startu także innych kadr (w niedalekim Livigno przebywa obecnie młodzieżówka) i biegaczy z klubów.

-Te dziewczęta, które się zakwalifikują, spróbują tydzień później sił w Pucharze Świata w Davos – zapowiedziała Justyna Kowalczyk, która nie sprecyzowała, jakie są jej plany startowe. W dniach, w których odbywać się będą zawody w Santa Catarinie, wielkie ściganie rozpoczną długodystansowcy, którzy w Livigno zmierzą się w prologu i biegu na 30 km.

Z kadry Tadeusza Krężeloka każdy z biegaczy dostanie szansę występu w Ruce. W sprincie pobiegną Maciej Staręga, Kamil Bury i Dominik Bury, a na dystansie 15 km Dominik Bury, Mateusz Haratyk (będzie to jego debiut w PŚ) oraz jeden ze sprinterów.

 

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *