Tu na razie jest ściernisko… ale będzie nowa droga na Zieleniec

Asfalt wiodący do Zieleńca został sfrezowany.

Rozpoczął się remont odcinka drogi nr 389, przebiegającej przez Zieleniec. Akurat chwilę po tym, jak wbiegali tam miłośnicy nartorolek.

12 sierpnia ponad 90 zawodników rywalizowało w nartorolkowym uphillu z Dusznik do Zieleńca (11 km) (zobacz wyniki>>) , a kilka dni później ostatni, około 2-kilometrowy odcinek trasy został sfrezowany i tym samym rozpoczął się remont, który przeprowadzi firma BISEK-Asfalt z Kostomłotów. Warunki zlecenia zakładają m.in. pogłębienie koryta drogi i ułożenie nowej jezdni, wymianę uszkodzonych elementów barier energochłonnych itd.

Efekt końcowy powinien zadowolić tych, którzy biegają na nartorolkach, a dobrą wiadomością jest to, że remont nie dotyczy tylko 2-kilometrowego odcinka, który – bywał- napsuł sporo krwi finiszującym zawodnikom, ale także całej drogi prowadzącej od DK-8 do zakrętu na Duszniki. W sumie to 11 km, w tym 9 km prowadzące pod górę.

Czy właśnie to na myśli mieli organizatorzy uphillu, którzy po odwołaniu minimaratonu z Niemojowa do Spalonej pisali o tym, że rodzi się nowy, ciekawy pomysł na rok 2018?

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *