Trasy w Polsce: gdzie można biegać

Fot: COS OPO Zakopane

Z kolejnych miejsc w Polsce docierają informacje o przygotowaniu tras. W innych śniegu na ratrak jest wciaż jeszcze za mało.

Jako pierwsza ruszyła trasa w Zakopanem, na której w najbliższy weekend odbędą się zawody Pucharu Grupy Azoty.

Jak poinformował nas Oliwier Gąsienica-Ciaptak z COS OPO Zakopane, trasy będą dostępne dla wszystkich chętnych od 7 grudnia.

Fot: COS OPO Zakopane

Odcinek o długości 500 metrów przygotowano w CSZ Ptaszkowa.

„System stucznego naśnieżania umożliwił nam przygotowanie trasy z 30 cm warstwą śniegu.Trasa jest ratrakowana z założonymi torami do stylu klasycznego po zewnętrznej jej stronie oraz środkiem do techniki łyżwowej (stadion ma dodatkowo 4 tory do klasyka). Jeśli progozy się sprawdzą i pogoda dopisze to na dniach udostępniona zostanie pętla 1km.” – napisano na profilu FB centrum.

Fot: CSZ Ptaszkowa

Skuter ubił trasy w Krzywej-Banicy.

„Śnieg wprawdzie już nie pada, ale utrzymuje się mróz (dziś w nocy -13 st.C) i udało się ubić skuterem trasy sportowe w Krzywej-Banicy. Możemy więc zacząć sezon narciarski. Niedługo zacznie działać kamerka umieszczona na budynku CNB i będziecie mogli sprawdzać warunki i pogodę na trasach biegowych” – napisano na profilu FB.

Niedługo dostępne powinna być też niewielka trasa w Klikuszowej.

Ratrak ubił odcinki na Kubalonce.

Fot: Iwona Boś

Śniegu jest natomiast wciąż za mało, by ratrak mógł wyjechać na trasy w Jakuszycach. W Bedrichovie, po czeskiej stronie Gór Izerskich, ratrak ubił tylko dośnieżany stadion, natomiast dalej trasy ubijają już tylko narciarze.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *