Tora Berger kopiuje wyczyn brata

Norweżka Tora Berger powtórzyła piątkowy sukces brata Larsa i okazała się być najlepsza na trasie sprintu, rozegranego w Ruhpolding.

Czwarta odsłona pucharowej rywalizacji w niemieckim Ruhpolding zakończyła się minimalnym zwycięstwem Tory Berger. Na mecie o zaledwie 1,1 sek. wyprzedziła ona Andreę Henkel, która straciła kilkusekundową przewagę na ostatnim odcinku trasy. Niemka była tak pewna zwycięstwa, że na mecie podniosła nawet ręce w geście triumfu. Tymczasem Berger lepiej zjeżdżała na stromych i krętych zjazdach i dzięki temu odniosła dziewiąte pucharowe zwycięstwo w karierze.

Trzecia na mecie zameldowała się Magdalena Neuner, która zanotowała jedno pudło na strzelnicy. Czwarta była zwyciężczyni czwartkowego biegu na 15 km Rosjanka Olga Zajcewa. Liderka Pucharu Świata Finka Kaisa Makarainen finiszowała ósma, z 49,7 sek. stratą do Berger.

Do niedzielnego biegu pościgowego zakwalifikowała się tylko jedna Polka – Paulina Bobak, która zajęła 55. miejsce. Magdalena Gwizdoń była 69., a Karolina Pitoń ostatnia, 93.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *