Tønseth wygrał w Beitostoelen

beitostolenDidrik Tønseth zwyciężył w biegu na 15 km techniką klasyczną w Beitostolen. Na podium znaleźli się też specjaliści od długich dystansów, a Petter Northug doczłapał na 74. miejscu.

Choć organizatorzy zawodów przygotowali nawet specjalny podbieg, który miał zapobiec startom na nartach bez smarów na trzymanie, to na niewiele się to zdało. Tønseth zdecydował się pobiec na gołych nartach i przyniosło to pożądany efekt. Sam zawodnik przyznał na mecie, że miał wątpliwości co do taktyki, ale serwismeni sygnalizowali, że rywale zdzierają szybko smary na trzymanie, dlatego ich aplikowanie i tak nie ma sensu. Tønseth wygrał z przewagą 15.7 sekund nad Tordem Asle Gjerdalenem z Team Santander i innym specem od długich dystansów – Mortenem Eide Perdersem. Czwarty był Sjur Roethe, piąty – Szkot Andrew Musgrave, a szósty Peter Eliassen.

Na liście wyników daleko trzeba natomiast szukać Pettera Northuga, który ze stratą czterech minut zajął 74. miejsce.

-Możecie interpretować ten wynik jak chcecie. Myślę że pobiegłem dobrze, choć być może z boku tak to nie wyglądało – powiedział Northug, któremu w przeszłości zdarzały się już podobne występy w premierowych zawodach. Nie przeszkadzało to później wygrywać w zawodach Pucharu Świata.

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *