Test nartorolek treningowych do klasyka

Poza zwycięzcą wszystkie pozostałe modele uplasowały się w okolicy dobrej czwórki, więc przy podejmowaniu decyzji o wyborze nartorolek na podstawie ocen testowych należy się kierować indywidualnymi preferencjami.

W klasyfikacji punktowej zwycięzcami są Marwe Classic i globulonero CS2. Pierwsze są lepsze w imitacji jazdy na nartach, drugie wyróżniają się łatwością prowadzenia. Obydwie pary są świetne, … i drogie, ale cieszy fakt, że nieco tańszy model CS2 zdobył wyższe noty niż model CS1 tej samej marki wykonany wyłącznie z włókien węglowych. Chciałoby się rzec, że to prawdziwa okazja, jednak cena 310 EUR studzi zapał. Na miano ponadprzeciętnej konstrukcji zasłużyły też nartorolki SRB CR04, pomimo zastosowanych rolek. Bardzo szerokie rolki są w środku wydrążone i trzymają się na samych krawędziach. Patent nie przekonał jednak do siebie testerów, co widać po niższych ocenach tych krótkich nartorolek w kategoriach właściwości jezdnych i prowadzenia.

Oceny indywidualne

Poniżej przedstawione zostały charakterystyki poszczególnych testowanych modeli. Ogólna ocena modelu została odwzorowana liczbą gwiazdek po lewej stronie zdjęcia. Poniżej każdego zdjęcia na pomarańczowo zaprezentowany został rozrzut otrzymanych ocen w kategoriach:

ODBICIE JAK NA NARTACH (SKIÄHNLICHER ABSTOSS)

WŁAŚCIWOŚCI JEZDNE (ABFAHRTSVERHALTEN)

NIEZAWODNOŚĆ (HAFTUNG)

STABILNOŚĆ JAZDY / TŁUMIENIE (LAUFRUHE / DÄMPFUNG)

PROWADZENIE (FÜHRUNG)

Im węższy pomarańczowy pasek i im bardziej na prawo, tym lepiej. Minimalna szerokość paska to 3 kratki.

GLOBULONERO CS1 CARBON

WAGA (na nartorolkę, z wiązaniem) 1,150 kg CENA 334,00 EUR

Charakterystyka: Jedne z pierwszych naprawdę lekkich i stabilnych nartorolek wykonanych wyłącznie z włókna węglowego. Testerzy nie stwierdzili żadnych poważnych mankamentów.

 

 

GLOBULONERO CS2 COMPOSITE

WAGA (na nartorolkę, z wiązaniem) 1,110 kg CENA 310,00 EUR

Charakterystyka: Tańszy wariant nartorolek CS1, ale wcale nie gorszy od „Wielkiego Brata”. W czasie testów nie udało się stwierdzić pomiędzy nimi żadnej różnicy. Zwycięzca testów.

 

 

NORDIC PRO CG38-1

WAGA (na nartorolkę, z wiązaniem) 1,050 kg CENA 215,00 EUR

Charakterystyka: Proste nartorolki w dobrej cenie, a jednak jeden z faworytów testów. Bez poważnych mankamentów, jedynie twarde kółka obniżyły ocenę w kategorii tłumienie.

 

 

MARWE CLASSIC 700 C CAP

WAGA (na nartorolkę, z wiązaniem) 1,150 kg CENA 295,95 EUR

Charakterystyka: Wiecznie młody, seryjny zwycięzca w kategorii nartorolek do klasyka. Słabsze jedynie w kategorii jezdnej i prowadzenia, jednak bezkonkurencyjne w imitacji jazdy na nartach i tłumienia. Zwycięzca testów.

 

SKI SKETT CARBON FLEX CL

WAGA (na nartorolkę, z wiązaniem) 1,050 kg CENA 299,00 EUR

Charakterystyka: Miękkie kółka i elastyczna rama przyczyniają się do stabilności jazdy. Przy jeździe z góry, zwłaszcza na dużych prędkościach nieco „gąbczaste”.

 

 

SKI SKETT NORD RC4

WAGA (na nartorolkę, z wiązaniem) 0,950 kg CENA 205,00 EUR

Charakterystyka: Włoskie nartorolki „z krwi i kości”: szybkie, bez błotników i dzięki temu lżejsze nawet od konkurencji z włókna węglowego. Klasyki w dobrej cenie.

 

 

SRB CR05-FLEX

WAGA (na nartorolkę, z wiązaniem) 1,250 kg CENA 299,00 EUR

Charakterystyka: Nieco szybkie jak na nartorolki treningowe, za to mocne w imitacji jazdy na nartach. Poza głośnym toczeniem bez większych wad.

 

 

SRB CR04

WAGA (na nartorolkę, z wiązaniem) 1,170 kg CENA 295,00 EUR

Charakterystyka: Bardzo dobre ułożenie przy jeździe na wprost dzięki bardzo szerokim kółkom, które niestety mają negatywny wpływ na właściwości jezdne i jazdę w zakrętach. Idealna na biegi górskie.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

Test nartorolek do techniki dowolnej>>

Nartorolki SkiGo – test>>

Test nartorolek do klasyka>>

 

Źródło: xc-ski.de

 

1 komentarz do “Test nartorolek treningowych do klasyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *