Team United Bakeries wygrał prolog SkiClassics

Team United Bakeries

Team United Bakeries

Pro Team Tempo, prolog cyklu Visma SkiClassics, wygrał Team United Bakeries. W niedzielę bieg główny, indywidualny, na 24 km „klasykiem”.

Zawody w niecodziennym formacie rozegrano w Livigno na pięciokilometrowej pętli, którą trzeba było pokonać pięciokrotnie. Najpierw biegły panie, a później panowie trójkami. Końcowa klasyfikacja uwzględniała rezultat kobiety i trzeciego z mężczyzn z danego teamu na mecie (ten wynik był potrajany).

Wśró pań najszybsza była Lina Korsgren z Team Pioneer-Investment Craft, którego najbardziej znanym członkiem jest Czech Lukas Bauer. Dobry występ Szwedki niewiele jednak dał, bo jej koledzy już tak dobrze nie pobiegli.

Walkę o zwycięstwo stoczyli biegacze z Team United Bakeries i Team Santander – różnica na mecie wyniosła 34 sekundy. Trzeci był Team Exspirit.

 

  1. TEAM UNITED BAKERIES 2:16:09
    Johan Kjölstad, John Kristian, John Kristian Dahl, Öysten Pettersen, Tore Björnset Berdal, Masako Ishida, Astrid Öyre Slind
  2. TEAM SANTANDER 2:16:45
    Tord Asle Gjredalen, Anders Aukland, Snorri Einarsson, Öivind Moen Fjeld, Katerina Smutna
  3. TEAM EXSPIRIT 2:16:53
    Morten Eide Pedersen, Daniel Richardsson, Bill Impola, Jimmie Johnsson, Seraina Boner, Annika Löfström, Tuva Toftdahl Stave

 

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *