Team United Bakeries wygrał prolog SkiClassics

Team United Bakeries

Team United Bakeries

Pro Team Tempo, prolog cyklu Visma SkiClassics, wygrał Team United Bakeries. W niedzielę bieg główny, indywidualny, na 24 km „klasykiem”.

Zawody w niecodziennym formacie rozegrano w Livigno na pięciokilometrowej pętli, którą trzeba było pokonać pięciokrotnie. Najpierw biegły panie, a później panowie trójkami. Końcowa klasyfikacja uwzględniała rezultat kobiety i trzeciego z mężczyzn z danego teamu na mecie (ten wynik był potrajany).

Wśró pań najszybsza była Lina Korsgren z Team Pioneer-Investment Craft, którego najbardziej znanym członkiem jest Czech Lukas Bauer. Dobry występ Szwedki niewiele jednak dał, bo jej koledzy już tak dobrze nie pobiegli.

Walkę o zwycięstwo stoczyli biegacze z Team United Bakeries i Team Santander – różnica na mecie wyniosła 34 sekundy. Trzeci był Team Exspirit.

 

  1. TEAM UNITED BAKERIES 2:16:09
    Johan Kjölstad, John Kristian, John Kristian Dahl, Öysten Pettersen, Tore Björnset Berdal, Masako Ishida, Astrid Öyre Slind
  2. TEAM SANTANDER 2:16:45
    Tord Asle Gjredalen, Anders Aukland, Snorri Einarsson, Öivind Moen Fjeld, Katerina Smutna
  3. TEAM EXSPIRIT 2:16:53
    Morten Eide Pedersen, Daniel Richardsson, Bill Impola, Jimmie Johnsson, Seraina Boner, Annika Löfström, Tuva Toftdahl Stave

 

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *