Szymańczak i Kubińska wygrały Slavic Cup w Czechach

130418_1269190339_80f9_pW piątek Agnieszka Szymańczak, a w sobotę Kornelia Kubińska okazały się najlepsze w zawodach Slavic Cup w czeskich Hornich Miseckach. Wśród Polaków najlepiej wypadł Jan Antolec.

Slavic Cup to zawody FIS niższej kategorii – startują w nich w większości ci zawodnicy, którzy marzą o starcie w zawodach Pucharu Świata. Z rzadka pojawiają się też ci, dla których to przetarcie przed ważniejszymi występami.
Tak było w weekend w Hornich Miseckach, miejscowości po drugiej stronie Karkonoszy. W piątek ścigano się techniką klasyczną na dystansach 5 km (panie) i 10 km (panowie), w sobotę na 10 i 15 km techniką dowolną.

Wśród kobiet najszybsza w „klasyku” była Agnieszka Szymańczak, która wyprzedziła Kornelię Kubińską. W „łyżwie” lepiej wypadła Kubińska, która o 1,3 sekundy wyprzedziła Szymańczak.

W rywalizacji mężczyzn sukcesem naszych reprezentantów było już zakwalifikowanie się do czołowej dziesiątki – dwa razy udało się to Janowi Antolcowi (na 10 km był 10., na 15 km 9.). W piątek 7. miejsce zajął Sebastian Gazurek, a 8. Mateusz Ligocki.

Pełne wyniki tutaj>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *