Szwedzki mistrz wesprze następców

olsson falunJohan Olsson wraz z Teamem Santander ufundują 3 stypendia dla młodych biegaczy, każe po około 100 tys. SEK (50 tys. zł).

Dla dwukrotnego złotego medalisty mistrzostwa świata, który 19 marca świętował 36 urodziny, miniony sezon był stracony. Kontuzje wykluczyły go z treningów i ze ścigania, więc z zapowiadanego powrotu na Bieg Wazów nic nie wyszło. Nie oznacza to jednak, że Szwed kończy karierę, zwłaszcza że przyzwyczaił już kibiców do tego, że szykuje wysoką formę tylko na najważniejsze imprezy.

Czas płynie jednak nieubłaganie, więc Olsson chciałby wychować następców. Z pomocą przyszedł Team Santander (w jego skład wchodzi też m.in. Justyna Kowalczyk), który dofinansuje stypendia dla trzech biegaczy – w sumie będzie to 300 tys. SEK (ok. 150 tys. zł) do podziału.

Olsson jest jednak nie tylko twarzą programu stypendialnego, ale będzie też dostępny jako mentor i doradca dla młodych talentów.

– Będę w kontakcie ze sportowcami, by dzielić się z nimi swoją wiedzą. To przedsięwzięcie to jednak z rzeczy w mojej karierze sportowej, z których jestem najbardziej dumny – powiedział Olsson.

Pierwsze stypendium zostanie przyznane w maju, kolejne – w listopadzie i lutym 2017 r. Dostaną je biegacze w wieku od 16 do 22 lat.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *