Szklarska szykuje się do sezonu zimowego

puchar świata szklarska porębaOrganizatorzy zawodów Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie poinformowali o stanie przygotowań.

Tak, jak w 2012 r., preferowany będzie dojazd kibiców transportem zbiorowym. Organizatorzy spodziewają się ponad 10 tys. fanów biegów narciarskich w czasie dwudniowej imprezy, zaplanowanej na 18 i 19 stycznia przyszłego roku.

Czytaj także: Bjoergen, Johaug i Northug nie przyjadą do Jakuszyc>>

Dzięki rychłemu zakończeniu remontu trasy kolejowej z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby w większym stopniu ma być wykorzystany transport szynowy – w dniach zawodów do Jakuszyc mają dojeżdżać specjalne składy. Będzie też transport autobusowy, a wszystko dlatego, że miejsc parkingowych na Polanie będzie niewiele. Istniejące parkingi zamienią się w m.in. wioskę dla zawodników i parking dla tirów z zapleczem do smarowania nart.

Na przebudowanej Polanie Jakuszyckiej ma się zmieścić każdego dnia po około 5 tys. kibiców, z których część usiądzie na trybunach ustawionych tak, by finisz biegów można było oglądać z trzech stron.

Jak już informowaliśmy, na Polanie wybudowane mają być tunele pod trasami narciarskimi. W lokalnej prasie w ostatnich dniach pojawiły się informacje, że Szklarskiej Porębie brakuje pieniędzy na ten projekt – wykonawca wycenił prace na 2 mln zł, tymczasem dotacja z Urzędu Marszałkowskiego to 1,3 mln zł.

Urząd dofinansuje też kwotą 600 tys. zł dwie kolejne edycje Biegu Piastów. W ostatnich dniach umowę w tej sprawie podpisali marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec i prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Julian Gazdowski. Pieniądze pójdą nie tylko na flagową imprezę, ale też na utrzymanie w sezonie trac narciarskich.

Czytaj także: Skoki czy biegi?

Źródło: nj24.pl, jelonka.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *