Sundby poza norweską kadrą

Martin Johnsrud Sundby nie znajdzie się w składzie norweskiej kadry na sezon 2020/2021 – wynika z nieoficjalnych informacji NRK.

W najbliższym sezonie skład reprezentacji zostanie ograniczony z 15 do 12 nazwisk. To konsekwencja kryzysu gospodarczego i zmniejszenia budżetu federacji, która utrzymuje się ze sponsorów (dla porównania – PZN żyje głównie z pieniędzy państwowych).

Sytuacja z Sundbym jest o tyle ciekawa, że ledwie w lutym 2019 r. biegacz zdobył złoto w Seefeld na dystansie 15 km, sięgnął tam także po brąz w biegu łączonym oraz złoto w sztafecie.

Biegacz jest jednak tak dobry, jak jego ostatni sezon, a ten był wyjątkowo nieudany. Regres formy przełożył się na dopiero 25 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – najgorsze od sezonu 2010/2011, kiedy Sundby rozpoczynał drogę na szczyt. W 2014, 2016 i 2017 dzięki regularności i wszechstronności zdobył Kryształową Kulę. W sezonie 2019/2020 dwukrotnie zajął 4 miejsce i były to jego najlepsze wyniki.

Nic więc dziwnego, że Norweg musi ustąpić lepszym i młodszym kolegom.

W kadrze, podzielonej na sprinterską i uniwersalną, znajdą się w większości dotychczasowi jej członkowie.

Wśród sprinterów będą to Johannes Høsflot Klæbo,  Sindre Bjørnestad Skar, Finn-Hågen Krogh, Pål Golberg, Erik Valnes i nowicjusz – Håvard Solås Taugbøl.

W kadrze all-round będą Emil Iversen, Didrik Tønseth, Sjur Røthe, Hans Christer Holund, Simen Hegstad Krüger oraz nowicjusz – Martin Løwstrøm Nyenget.

Kamil Zatoński, źródło: NRK.no

1 komentarz do “Sundby poza norweską kadrą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *