Staręga przepadł w kwalifikacjach sprintu w Ruka

Staręga Bruksvallarna 2Maciejowi Starędze nie udało się awansować do dalszej rywalizacji w sprincie techniką klasyczną w Ruka.

Do ćwierćfinału nie awansowali też dwaj inni nasi reprezentanci – Konrad Motor i Jan Antolec.

Staręga miał 44. czas i do awansu zabrakło 1,8 sekundy. Motor był 52., Antolec 74. w stawce 115. zawodników.

Klasyk sprint w dalszym ciągu do poprawy. Miejsce 45 jak dla mnie słabe i strata dość duża. Dalej wierze w swoje umiejętności i nie będę się poddawał. W końcu na tym biegu świat się nie kończy. Szkoda, że nie potrafiłem dostarczyć więcej emocji. Jak widać każdy trenują, a postęp wymaga czasu. Teraz przede mną 2 dystanse w Ruka, potem sztafeta w Lillehammer. Kolejny weekend ze sprintem dopiero w Davos. Patrzymy w przyszłości i walczymy dalej!!! – napisał na swojej oficjalnej stronie Maciej Staręga.

Najszybszy okazał się Norweg Paal Golberg, drugie miejsce zajął jego rodak Sondre Turvoll Fossli, a trzeci był Martin Johnsrud Sundby.

Z bardziej znanych zawodników w kwalifikacjach odpadli np. Finowie Iivo Niskanen i Sami Jauhojaervi, Szwajcar Dario Cologna, Rosjanie Maksim Wylegżanin i Aleksander Liegkow oraz Kanadyjczyk Alex Harvey.

Pierwszy start w biegu „klasykiem” w narciarskim Pucharze Świata zaliczył też biathlonista Martin Fourcade – zajął 93. miejsce.

Czytaj także: Kowalczyk przebrnęła eliminacje sprintu w Ruka

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *