Staręga awansował do ćwierćfinału sprintu w Davos

staręgaKwalifikacje wygrali Rosjanin Siergiej Ustiugow i Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg.

Maciej Staręga potwierdził, że gdzie, jak gdzie, ale w Davos i w biegach „łyżwą” idzie mu nieźle. W eliminacjach był 19, a o ich zwycięzcy, Rosjanina Ustiugowa, stracił 3,68 s.

Drugi był Haavard Solaas Taugboel, który jest nową nadzieją norweskich biegów. 22-latek wygrał zawody FIS w Bruksvallarnie w listopadzie (również sprint techniką dowolną), a później potwierdził talent w Pucharze Norwegii w Galaa, gdzie również w sprincie zajął 1. miejsce.

Trzeci w Davos był Fin Marti Jylhae, a czwarty – i to nie lada sensacja – Brytyjczyk, ale nie Andrew Musgrave, ale dużo mniej znany Andrew Young.

Niespodzianek zresztą nie brakowało, a kwalifikacji nie przebrnęli ani Sundby, ani Norhug, ani Nikita Kriukow, o Dario Cologni, Emilu Joenssonie czy Alexie Harveyu nie wspominając.

Niespodzianką nie jest natomiast 59. lokata naszego reprezentanta – Konrada Motora

Kwalifikacje sprintu:

1 21 USTIUGOV Sergey 2:22.03
2 29 TAUGBOEL Haavard Solaas 2:23.15 +1.12
3 26 JYLHAE Martti 2:23.35 +1.32
4 49 YOUNG Andrew 2:23.44 +1.41
5 20 FOSSLI Sondre Turvoll 2:23.51 +1.48
6 10 PELLEGRINO Federico 2:24.10 +2.07
7 15 KROGH Finn Haagen 2:24.16 +2.13
8 22 GOLBERG Paal 2:24.24 +2.21
9 70 CHANAVAT Lucas 2:24.33 +2.30
10 30 HAMILTON Simeon 2:24.34 +2.31
11 62 SCHAAD Roman 2:24.57 +2.54
12 36 COLOGNA Gianluca 2:25.11 +3.08
13 38 JAY Renaud 2:25.32 +3.29
14 23 HATTESTAD Ola Vigen 2:25.41 +3.38
15 25 EDIN Johan 2:25.56 +3.53
16 44 MIKKONEN Juho 2:25.57 +3.54
17 16 BRANDSDAL Eirik 2:25.58 +3.55
18 19 GROS Baptiste 2:25.71 +3.68
19 31 STAREGA Maciej 2:25.71 +3.68
20 11 EISENLAUER Sebastian 2:25.83 +3.80
21 7 NEWELL Andrew 2:25.87 +3.84
22 8 GLOEERSEN Anders 2:25.89 +3.86
23 41 BALDAUF Dominik 2:26.09 +4.06
24 24 HALFVARSSON Calle 2:26.14 +4.11
25 35 MORILOV Nikolay 2:26.17 +4.14
26 9 STRANDVALL Matias 2:26.34 +4.31
27 59 PERSSON Simon 2:26.37 +4.34
28 39 JOUVE Richard 2:26.39 +4.36
29 13 PETUKHOV Alexey 2:26.42 +4.39
30 6 HEDIGER Jovian 2:26.63 +4.60

Pełne wyniki>>

Druga w rywalizacji pań była dość nieoczekiwania Szwedka Lina Soemskar, a trzecia – Norweżka Astrid Jacobsen. Do ćwierćfinału udało się wejść Theresie Johaug, a poza TOP30 znalazły się m.in. Charlotte Kalla i Finki Niskanen i Nousiainen (Malvalehto).

Polki nie startowały.

1 8 OESTBERG Ingvild Flugstad 2:39.84
2 10 SOEMSKAR Linn 2:41.65 +1.81
3 12 JACOBSEN Astrid Uhrenholdt 2:41.95 +2.11
4 2 FALK Hanna 2:42.60 +2.76
5 15 CALDWELL Sophie 2:43.16 +3.32
6 6 VAN DER GRAAFF Laurien 2:43.58 +3.74
7 35 SUNDLING Jonna 2:43.86 +4.02
8 16 FALLA Maiken Caspersen 2:44.18 +4.34
9 22 KOLB Hanna 2:44.36 +4.52
10 29 CEBASEK Alenka 2:44.93 +5.09
11 5 WENG Heidi 2:45.24 +5.40
12 4 HARSEM Kathrine Rolsted 2:45.26 +5.42
13 23 DIGGINS Jessica 2:45.47 +5.63
14 24 INGEMARSDOTTER Ida 2:46.05 +6.21
15 45 FAEHNDRICH Nadine 2:46.37 +6.53
16 36 FABJAN Vesna 2:46.46 +6.62
17 13 NILSSON Stina 2:46.52 +6.68
18 21 SARGENT Ida 2:46.84 +7.00
19 25 BJORNSEN Sadie 2:46.86 +7.02
20 27 MATVEEVA Natalia 2:47.17 +7.33
21 20 PARMAKOSKI Krista 2:47.35 +7.51
22 28 RINGWALD Sandra 2:47.49 +7.65
23 30 ANGER Lucia 2:47.58 +7.74
24 32 RAZINGER Nika 2:47.67 +7.83
25 33 VUERICH Gaia 2:47.67 +7.83
26 37 LAURENT Greta 2:48.68 +8.84
27 1 KYLLOENEN Anne 2:49.02 +9.18
28 9 JOHAUG Therese 2:49.10 +9.26
29 41 WIDMER Heidi 2:49.34 +9.50
30 17 HERRMANN Denise 2:49.51 +9.67

Pełne wyniki>>

Ćwierćfinały od godz. 11.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *