Staręga 24. w Bruksvallarnie (WYNIKI 10 km F)

Fot: Polish Cross Country Team

W biegu na 10 km w szwedzkiej Bruksvallarnie wystartowało czterech Polaków. Najlepszy był Maciej Staręga, który zajął 24. miejsce.

Zawody, które są dla biegaczy pierwszym i ostatnim sprawdzianem formy przed Pucharem Świata w Kuusamo, wygrał Szwed Marcus Hellner (24:46.3). Drugi był jego rodak Avel Ekstroem (+48.7), trzeci – weteran z Czech Lukas Bauer (+49.8). Pierwszego z reprezentantów Polski znajdizemy na 24. miejscu listy wyników – Maciej Staręga stracił do Hellnera 1:48.5. Pozycję 59. zajął Dominik Bury (+2:41.1), 92. był Paweł Klisz (+3:15.7), 100. Jan Antolec (+3:22.2). Bieg ukończyło około 250 zawodników.