Starcie mocarstw na korzyść Rosjan

Aż siedem z ośmiu czołowych miejsce w biegu na 15 km „łyżwą” w Toblach zajęli reprezentanci Rosji. Wygral Aleksander Bolszunow.

Lista wyników biegu ułożyła się tak, że od 1 do 17 miejsca sklasyfikowani zostali biegacze z pięciu mocarstw: Rosji (8), Francji (3), Niemiec (4), USA (1) i Wielkiej Brytanii (1).

Zwycieżył Aleksander Bolszunow, który od początku utrzymywał bezpieczną przewagę nad rywalami. Najlepszym z nich na koniec okazał się Denis Spicow, który bardzo dobrze rozłożył siły i ostatnie kilometry pobiegł najszybciej. Na mecie jego wynik był o 8 sekund gorszy od rezultaty Bolszunowa.

Trzeci był Iwan Jakimuszkin (+13,9), czwarty Aleksiej Czerwotkin, próbujący nadrobić straty po 3-minutowej karze na drugim etapie.

Piąte miejsce zajął Francuz Maurice Manificat, którzy mocno nastawiał się na ten bieg, ale tak naprawdę ani przez chwilę nie był blisko podium. Na 9 miejscu uplasował się jego młodszy kolega Hugo Lapallus, a pozycje od 10 do 13 zajęli Niemcy.

Polacy daleko. Dominik Bury był 45 i stracił do Bolszunowa 2 minuty i 15 sekund. Pozycje 58, 59 i 62 zajęli Mateusz Haratyk, Kamil Bury i Kacper Antolec.

WYNIKI>>

W klasyfikacji generalnej Touru na prowadzeniu umocnił się Bolszunow, do którego Artiom Malcew traci 1:15 minuty, a Denis Spicow 1:18.

Klasyfikacja generalna Touru>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *