Sporo zmian w narciarskich kadrach

logo pzn_cmyk_tiffMniejszy Team Justyny Kowalczyk i większa kadra A-mix, która wciąż czeka na trenera – to najważniejsze zmiany w grupach szkoleniowych na sezon 2015/2016.

Po środowej konferencji PZN opublikowano składy grup szkoleniowych na sezon 2015/2016.

Najważniejszą, ale zapowiadaną już zmianą, jest odejście Sylwii Jaśkowiec z Teamu Kowalczyk po zaledwie jednym – ale okraszonym medalem mistrzostw świata – sezonie. 29-letnia zawodniczka znów będzie trenować z kadrą A-mix, której trenera wciąż nie znaleziono. Nie będzie nim na pewno Janusz Krężelok – z komunikatu na stronie PZN wynika, że nie będzie on w ogóle pracował w kadrze.

W Teamie Kowalczyk mocno skurczy się sztab serwisowy. Pozostanie Peep Koidu, a wspierać go będzie Maciej Kreczmer, ale nie będzie ani Szweda Ulfa Olssona, ani Are Metsa.

Asystentami Aleksandra Wierietielnego będą natomiast nadal Rafał Węgrzyn i Mateusz Nuciak.

W męskiej części kadry A-mix oprócz dotychczasowych jej członków, czyli Macieja Staręgi, Sebastiana Gazurka, Jana Antolca i Pawła Klisza znajdzie się Konrad Motor, który w minionym sezonie trenował pod okiem Wiesława Cempy. W prowadzonej przez niego kadrze młodzieżowej była też Ewelina Marcisz, która również – tak jak Motor – przejdzie do kadry A-mix. Razem z nią – oprócz wspomnianej Jaśkowiec – będą trenować Kornelia Kubińska i Paulina Maciuszek, dla której ostatni sezon ze względu na kontuzję był praktycznie stracony. Maciuszek otrzymała jednak kolejną szansę.

W sztabie szkoleniowym tej grupy pozostaną: Andrzej Michałek (asystetn), Kamil Fundanicz (asystent), Mariusz Hluchnik (asystent), Piotr Pilch (serwisant), Paweł Fundanicz (serwisant), Paweł Gurbisz  (fizjoterapeuta), a współpracę z kadrą rozpocznie fizjolog – Andrzej Klusiewicz.

Na razie nie wiadomo, kto będzie trenował w kadrze młodzieżowej, ani kto będzie ją szkolił. Do tej pory byli to Wiesław Cempa i Urszula Migdał, a w grupie zawodników byli Motor, Bartłomiej Rucki oraz Dominik i Kamil Burzy. Żeńską część kadry tworzyły Urszula Łętocha, Dominika Bielecka, przez pewien czas Magdalena Kozielska oraz Ewelina Marcisz.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *