Slind i Musgrave zwyciężyli w Blink Classics

Fot: Instagram Team Jobstation

W nartorolkowym biegu na 60 km „klasykiem” zwyciężyli Astrid Oyre Slind i Andre Musgrave.

Rywalizacja wśród pań toczyła się między zawodniczkami zimą startującymi w biegach długodystansowych. Triumfowała ta, która wygrała na nartach na zakończenie sezonu w fińskim Levi – Norweżka Astrid Oyre Slind. Druga na mecie – również Norweżka – Thea Krokan Murud – straciła 1 minutę i 16 sekund. Murud od nowego sezonu również będzie ścigać się w maratonach.

Dopiero 11 miejsce z 16-minutową stratą zajęła królowa Ski Classics – Szwedka Britta Norgren.

Justyna Kowalczyk, choć była na liście startowej, to nie wystąpiła w biegu.

Wśród mężczyzn zwyciężył Brytyjczyk Andre Musgrave, który na finiszu ograł całą grupę Norwegów. Drugi był Simen Hegstad Krueger, trzeci Morgen Eide Pedersen.

WYNIKI>

W czwartek Lysebot Opp, bieg pod górę na 7,5 km. W biegu głównym techniką dowolną wystąpi m.in. Therese Johaug, a także kilka biegaczek z polskiej kadry: Hanna Popko (U-17), Magdalena Kobielusz, Ewelina Kołodziej i Izabela Marcisz (U-19/20) oraz seniorka Weronika Kaleta.

W biegu towarzyszącym, w którym pod górę będzie można biec tylko bezkrokiem, awizowana jest Justyna Kowalczyk (za rywalki będzie mieć te, które dziś biegły w Blink Classics). W tym samym biegu, tyle że wśród mężczyzn, wystąpi mieszkający w Polsce Rosjanin Andriej Pradun.

Kamil Zatoński


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *