Skowron i Boudikova najlepsi w biegu na 25 km w Jakuszycach

Finisz biegu na 25 km Cl. Fot: Marcin Oliva Soto

Ci, którzy nie czuli się na siłach, by wystartować w biegu głównym, albo nie mieli jeszcze dość, w Jakuszycach w niedzielę rywalizowali na dystansach 25 lub 12 km.

Bieg na 25 km, choć to bieg towarzyszący, cieszy się od paru lat niesamowitą popularnością, bo uczestników ma niewielu mniej niż bieg główny na 50 km. W tym roku w pierwszym wzięło udział 1393 osób, w drugim 1461, co jest absolutnym fenomenem w zestawieniu z innymi biegami Worldloppet. Da porównania, w Czechach w Jizerskiej 50 w biegu głównym startuje 4,5 tys. osób, w biegu na 25 km – zaledwie 885.

Zwycięzcą biegu na 25 km okazał się Michał Skowron, reprezentant kadry młodzieżowej, który o sekundę wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora biegu głównego – Czecha Jakuba Psenickę. Trzeci był młody Niemiec (18-latek) Jakob Walther. Mających ochotę na triumf innych Polaków trzeba szukać w drugiej połowie pierwszej dziesiątki – siódmy był Piotr Michałek, ósmy Krzysztof Pływaczyk, a 9. Robert Faron.

Wśród kobiet najlepsza była Adela Boudikova, drugie miejsce dla Terezy Hujerovej, trzecie – dla Emilii Romanowicz.

WYNIKI>>

Bieg na 12 km wygrał Krzysztof Małkiński, drugi był Martin Svarc (bieg też na 25 km – był szósty), trzeci był Maciej Zdziechowski, a czwarty Mateusz Szczotka.

Wśród pań bezkonkurencyjna była Klara Moravcova.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *