Rekord Polski na 100 m na nartorolkach: 11,92 s

Tomaszów LubelskiW Tomaszowie Lubelskim mierzono się w supersprincie.

Zawody rozegrano jako imprezę towarzyszącą biegów o Puchar Polski. Zawodnicy pokonywali dystans 100 metrów dwukrotnie, a do klasyfikacji generalnej brano lepszy czas z dwóch biegów.

W rywalizacji panów najszybszy był Szymon Sikora, reprezentujący miejscowy MULKS, a pań – Róża Łyjak z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Sikora zanotował czas 11,92, Łyjak – 14,14. To od dziś nieoficjalne rekordy Polski na tym dystansie.

Oficjalnie nikt nie mierzy też rekordu świata, ale przed ponad rokiem w norweskim Bislett Ludvig Sognen Jensen w czasie pokazowych zawodów wyśrubował rezultat do 11,56 sekund.

Usain Bolt w biegu lekkoatletycznym przebiegł „setkę” w 9,58 s.

Mężczyźni
1. 221 Sikora Szymon 1998 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 12.07 11.92
2. 206 Bril Dawid 1994 M.U.K.S. ,,Podkarpacie” Jedlicze 12.12 12.05
3. 231 Wysocki Oskar 1999 MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra 12.30 12.50
4. 208 Stokfisz Aleksy 1998 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 12.41 12.82
5. 207 Duk Damian 1992 UKS Rawa Siedlce 12.54 12.58
6. 223 Posiadała Arkadiusz 1997 UKS Rawa Siedlce 12.56 12.73
7. 244 Posiadała Mateusz 2000 UKS Rawa Siedlce 12.91 12.77
8. 219 Zieliński Krzysztof 1998 UKS Hańczowa 13.12 12.83
9. 222 Borkowski Patryk 1997 UKS Rawa Siedlce 12.89 13.35
10. 247 Jarczak Kacper 1999 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 12.93 12.93
11. 214 Bil Konrad 1997 M.U.K.S. ,,Podkarpacie” Jedlicze 13.18 13.60
12. 212 Krawczyk Tomasz 1998 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 13.40 13.20
13. 237 Teterycz Karol 1999 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 13.53 13.55
14. 226 Żółkiewski Jan 2000 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 13.95 13.77
15. 245 Głaz Bartosz 2000 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 13.89 14.01
16. 239 Kulczyński Mikołaj 2000 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 14.33 15.21
17. 218 Kuruc Mateusz 1997 UKS Hańczowa 14.69 14.97
18. 241 Buczek Kacper 2000 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 15.77 14.95

Kobiety
1. 255 Łyjak Róża 1997 MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra 14.46 14.14
2. 256 Kuryłek Paulina 1997 UKS Rawa Siedlce 14.21 14.51
3. 250 Stokfisz Katarzyna 1996 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski /SMS Szczyrk/ 14.23 14.23
4. 29 Skinder Monika 2001 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 14.44 14.24
5. 261 Pasterczyk Paula 1998 M.U.K.S. ,,Podkarpacie” Jedlicze 14.26 15.00
6. 267 Mazurkiewicz Monika 1999 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 14.50 14.57
7. 252 Bielecka Anna 1997 UKS Rawa Siedlce 14.68 14.89
7. 23 Berezecka Anna 2002 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 14.95 14.68
9. 21 Kuśmierz Magdalena 2001 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 14.70 15.11
10. 251 Bril Oliwia 1998 M.U.K.S. ,,Podkarpacie” Jedlicze 14.99 14.91
11. 268 Sendecka Katarzyna 2000 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 15.05 15.20
12. 269 Hawryło Aleksandra 1999 MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 15.18 15.69

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *